Ranking zmywarek

Zmywarka to niezwykle przydatne urządzenie AGD, bez którego znaczna część osób nie wyobraża sobie codziennego sprzątania po posiłkach. Pozwala nam zaoszczędzić mnóstwo naszego czasu i wysiłku. Doceniana jest zwłaszcza w domach wielorodzinnych, gdzie stos naczyń piętrzy się po każdym obiedzie. Trudno wyobrazić sobie także zmywanie po uroczystościach, w których bierze udział większa ilość osób. Dzięki zmywarce wszystko to staje się o wiele prostsze. Zanim jednak wybierzemy się do sklepu po nową zmywarkę, warto przyjrzeć się najpopularniejszym modelom i porównać ich funkcje, a także ceny. W ten sposób z pewnością uda nam się wybrać najlepszy model dostosowany do naszych wymagań.

Zmywarka Amica ZIM646E

zmywarka-zmywarka-amica-zim646e

Ten model zaliczany jest do inteligentnych zmywarek do zabudowy, które charakteryzuje bardzo łatwa obsługa. Jej duża zaleta to zaawansowanie technologiczne. Do wyboru mamy bowiem aż 6 programów zmywania: Intensywny 65ºC, Eco 50ºC Codzienny 55ºC, Delikatny 40ºC , Express 60ºC, Krótki 40ºC. Wystarczy jedynie określić stopień zabrudzenia i wybrać dany program. Bardzo duży plus zmywarki Amica ZIM646E to cichy tryb pracy, który jest ledwo słyszalny. W jej wnętrzu znajduje się oświetlenie LED, które uruchamia się automatycznie. Komora tego modelu jest w stanie pomieścić do 14 kompletów naczyń, przy czym wyróżnia ją również klasa energetyczna A+, co jest bardzo istotne w tego rodzaju urządzeniach.

Ocena: 8/10

Cena 1050-1250 zł

Zmywarka Beko DIN28221

beko-din28221 zmywarka

Ta ekonomiczna zmywarka do zabudowy to klasa sama w sobie. Posiada aż 8 programów zmywania, w tym m.in. oszczędne zmywanie, szybkie zmywanie QUICK&CLEAN czy automatycznie wybrany na podstawie określonych parametrów. Sterować nią możemy za pomocą czytelnego wyświetlacza LCD. Samo zmywanie to jednak nie wszystko co nam oferuje to urządzenie. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii SteamGloss BekoDIN28221 odpowiada również za nabłyszczanie naczyń oraz ich wysuszenie. Co najważniejsze, klasa energetyczna tej zmywarki to A++. Producent zadbał także o program do szybkiego umycia jej wnętrza. Zmieścimy do niej 12 kompletów naczyń.

Ocena: 9/10

Cena: 1200-1450

Zmywarka Siemens SN56P596EU

siemens-sn56p596eu

Jeden z najnowszych modeli zmywarek marki Siemens. Wyróżnia go aż 6 programów zmywania i 4 dodatkowe (Strefa Intensywna, varioSpeed Plus, Higiena Plus, Suszenie extra), a także  5 poziomów temperatury. Urządzenie wyposażone zostało w funkcję SpeedPlus, co przekłada się na szybsze do 66% zmywanie oraz suszenie. Zmywarka wykorzystuje jedynie 6,5 litra wody na cykl zmywania. Klasa efektywności energetycznej A++ zapewnia ekonomiczne użytkowanie. W jej wnętrzu znajdziemy m.in. szufladę na sztućce oraz kosze varioFlex Pro. Zmywarka pomieści nawet do 13 kompletów sztućców.

Cena:  1700-1850 złotych

Ocena: 7,5

Zmywarka Samsung DW50K4030BB

samsung-dw50k4030bb

Ekonomiczny model zmywarki z funkcją połowy załadunku, który umożliwia włączenie urządzenia dla mniejszej ilości naczyń, co przekłada się także na mniejsze zużycie prądu oraz wody. Zmywarka posiada również blokadę dostępu do panelu sterowania, a także funkcję dezynfekcji oraz regulacji wysokości górnego kosza. Niestety, zamiast nowoczesnej szuflady na sztućce posiada klasyczny kosz. Wyposażona jest za to w dodatkowy system suszenia kondensacyjnego. Pojemność zmywarki wynosi 9 kompletów sztućców, co raczej plasuje ją na dolnym miejscu listy pod tym względem. Klasa oszczędności A także nie zachwyca. Będzie to jednak dobry model dla osób, które używają zmywarki niemal codziennie, głównie za sprawą wspomnianej funkcji połowy załadunku.

Cena: 1400-1500 złotych

Ocena: 6

Zmywarka Bosch SMI40M65EU

zmywarka-bosch-smi40m65eu

Zmywarka do zabudowy marki Bosch z zewnętrznym panelem sterowania to propozycja godna uwagi. Urządzenie posiada 4 programy zmywania: Auto 45-65C , ECO 50, Garnki 70C oraz Skrócony 45C, a także 4 temperatury. Ciekawą funkcją jest możliwość połowy załadunku i opóźnienia startu jej pracy aż o 24 godziny. W jej wnętrzu znajdują się kosze, w tym jeden na sztućce (także brak szuflad, które stanowią znacznie wygodniejsze rozwiązanie). Zmywarka Bosch posiada również dodatkowe zabezpieczenie przeciwwypływowe Aqua Stop, które automatycznie odcina dopływ wody przy kranie. Istnieje ponadto możliwość blokady panelu przed dziećmi. Zmywarka pomieści 13 kompletów sztućców, jej klasa oszczędności to A+.

Cena: 1550-1680 zł

Ocena: 7

Nasz subiektywny ranking zmywarek wygrywa zmywarka Beko DIN28221, chociaż pozostałe modele nie odstają od niej aż tak znacznie. Jeżeli kierujemy się najniższą ceną to warto poszukać innych modeli. Świetnie sprawdzi się także wspomniana zmywarka Samsung DW50K4030BB, chociaż najlepsza w stosunku ceny do jakości wydaje się być zmywarka Amica ZIM646E. Ilość programów zmywania nie zawsze jest tak istotna, ponieważ najczęściej korzystamy z 2-3 programów. Warto jednak zwrócić uwagę na specjalny program mycia garnków. Ważną rolę odgrywa również klasa oszczędności zmywarki.

 

1 Miejsca – Zmywarka Beko DIN28221

2 Miejsce –  Zmywarka Amica ZIM646E

3 Miejsca – Zmywarka Siemens SN56P596EU

4 Miejsce – Zmywarka Bosch SMI40M65EU

5 Miejsce – Zmywarka Samsung DW50K4030BB