Niania elektroniczna

0

Niania elektroniczna to urządzenie, po które chętnie sięgają rodzice nowonarodzonych maluszków. Sprawdza się nie tylko w domu, ale i również na wyjeździe. Taka nowoczesna niania dla rodziców XXI wieku to prawdziwy skarb. Dzięki elektronicznej niani możesz pozwolić sobie na różne aktywności, np. w ogrodzie, monitorując przy tym wypoczynek dziecka.

Niania elektroniczna to dwuelementowe urządzenie pozwalające w sposób ciągły kontrolować najbliższe otoczenie dziecka znajdującego się w innym pomieszczeniu. Zazwyczaj na zestaw składają się dwa urządzenia: nadajnik z mikrofonem (w droższych wariantach również z kamerką), który powinien znajdować się przy dziecku oraz odbiornik z głośnikiem dla rodzica. Zadaniem nadajnika jest przesyłanie dźwięku i obrazu do odbiornika. Niektóre nianie posiadają opcję dwustronnej komunikacji. To niepozorne i niewielkie urządzenie umożliwia szybkie wykrycie płaczu lub momentu przebudzenia się dziecka, czasem monitoruje też temperaturę w pokoju malca albo służy za lampę nocną. Niektóre nianie posiadają również funkcję monitorowania oddechu u maluszka. Są też nianie, dzięki którym można stale oglądać smyka na ekranie smartfona.

Kiedy wybierasz nianię elektroniczną, sprawdź również jej parametry — niektóre z nich mogą być dla Ciebie bardzo istotne i ułatwić Ci wygodę użytkowania urządzenia.

 • Zasilanie — najczęściej do wyboru masz dwie opcje zasilania: bateriami lub/i na akumulator;
 • Zasięg — liczony jest w metrach, pozwala na oszacowanie bezpiecznej odległości, jaką możemy zachować od dziecka, aby utrzymać nieprzerwaną transmisję danych;
 • Rozdzielczość obrazu – (dotyczy niań wideo) im większa, tym lepsza, jakość odbieranego obrazu;
 • Jakość obrazu w porach nocnych – (dotyczy niań wideo), aby niania transmitowała obraz w nocy, musi wykorzystywać podczerwień. Jest ona nieszkodliwa i niewidoczna dla dziecka.

W wielu sklepach mamy do wyboru różne nianie elektroniczne takie jak: niania audio, niania video czy niania z wi-fi. W związku z tym wielu rodziców może mieć problem z wyborem urządzenia odpowiedniego dla siebie. Nasze zestawienie tych urządzeń może pomóc wszystkim niezdecydowanym rodzicom w podjęciu odpowiedniej decyzji.

Niania elektroniczna BABYMOOV Yoo-travel A014416

Niania elektroniczna Yoo-Travel to doskonałe urządzenie na każdą wycieczkę z dzieckiem. Dzięki długotrwałym bateriom litowym (dla nadajnika i odbiornika) możesz ładować oba urządzenia i korzystać z funkcji YOO-Travel przez 24 godziny bez przerwy. Kiedy dziecko odpoczywa w hotelowym pokoju, Ty możesz odpocząć w restauracji, mając stały podgląd wideo na swoje śpiące maleństwo.

Zobaczysz i usłyszysz swojego brzdąca na 2,4-calowym ekranie odbiornika. Kamera ma bardzo szerokie pole widzenia i przedstawia obraz 180°. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, szczególnie w przypadku, gdy kilkoro dzieci śpi w tym samym pokoju. Zasięg kamerki sięga do 250 metrów dlatego zapewnia optymalną mobilność. Możesz bawić się ze starszym dzieckiem, nadrabiać zaległości w pracy lub zająć się domowymi obowiązkami, mając niemowlę pod stałą wideo kontrolą.

Większość niań elektronicznych umożliwia jedynie odbiór dźwięków z pokoju dziecka. Ten model został wyposażony w funkcję Talk Back, dzięki temu będziesz nie tylko słyszeć swojego maluszka, ale możesz również mówić do niego i próbować go uspokoić. Wbudowana do kamerki lampka nocna, szybko rozjaśni mrok i przegoni wszystkie nocne koszmarki.

Niania jest również wyposażona w funkcję VOX, która umożliwia energooszczędne korzystanie z urządzenia, a tym samym opóźnia konieczność ponownego ładowania akumulatorów. Niania pozostaje w trybie uśpienia i aktywuje się, gdy wykryje dźwięk. Kamera posiada także wbudowany miernik temperatury. Babymoov Video niania Yoo-Travel to także czyste brzmienie, wbudowany noktowizor oraz automatyczny wybór kanału, który pozwoli wyeliminować zakłócenia.

Dodatkowe funkcje: Aktywacja głosem; Czujnik temperatury w pokoju; Funkcja zoom; Lampka nocna; Tryb noktowizyjny; Komunikacja dwukierunkowa; Alarm dźwiękowy i wizualny; Możliwość połączenie 4 kamer; Panoramiczny widok 180°.

Motorola MBP50 Niania elektroniczna

Wielofunkcyjna elektroniczna niania oznaczona symbolem MBP50 to zaawansowane urządzenie, które oprócz samego malucha monitoruje jeszcze jego otoczenie. To także urządzenie dające komfort rodzicom — psychiczny i fizyczny. Niania pomaga w opiece nad dzieckiem. Najważniejsze parametry niani elektronicznej:

 • Ekran wyświetlacza LCD 5,0 umożliwia obserwacje dziecka. Kamera w pełni regulowana na odległość, w której można dostosować stopień nachylenia oraz zoom, a nocom wykorzystać podczerwień.
 • Moduł rodzica posiada czytelny system LED informujący o poziomie hałasu;
 • Dodatkowa dioda informuje o niskim poziomie naładowania oraz braku łączności z kamerą;
 • Łączność radiowa FHSS — kodowana, bezpieczna — zapewnia dwukierunkową komunikację między kamerą a modułem rodzica. Kiedy dziecko jest niespokojne lub się przebudzi, czasem wystarczy kilka naszych słów i ciepły ton głosu, aby wszystko wróciło do normy.
 • Sprzęt zapewnia kontrolę temperatury w pomieszczeniu, pomagając w dobraniu idealnych warunków dla dziecka;
 • Urządzenie te wyposażone jest w cyfrowy wyświetlacz i noktowizor na podczerwień, dzięki którym dosłownie będziesz miał oko na swojego malucha;
 • Niania posiada także wbudowane polifoniczne kołysanki, kojąco działające przed snem;
 • Zasięg maks. (w lini prostej, bez przeszkód): 300 m. Dzięki temu, gdy dziecko zaśnie, będziesz mógł bez obaw zająć się domowymi obowiązkami.
 • Funkcje dodatkowe czujnik temperatury w pokoju, funkcja dwustronnej komunikacji, funkcja zoom, kołysanki, monitoring dziecka (także w ciemności), obrotowa kamera, oszczędzanie energii, szyfrowanie danych, technologia bezprzewodowa 2,4 GHz, tryb noktowizyjny.

Bayby BBM 7020 Niania elektroniczna

Cyfrowa niania elektroniczna BBM 7020 jest przydatnym uzupełnieniem w trosce o Twoje dziecko, ponieważ pozwala na jego monitorowanie w dzień, jak i w nocy. Niniejsza niania umożliwia nie tylko transmisję dźwięku, ale także obrazu dzięki kolorowemu ekranu LCD z przekątną 2,4“, byś mógł swe dziecko bez problemu śledzić.

Do transmisji dźwięku i obrazu wykorzystywana jest technologia bezprzewodowa 2,4 GHz. To zapewnia jakościową transmisję na odległość nawet 250 m w wolnej przestrzeni. Przy przekroczeniu zasięgu sygnału, jego braku albo zakłóceń zostaniesz ostrzeżony sygnałem ostrzegawczym.

Funkcja bezprzewodowej transmisji szyfrowanej i automatycznego wyboru kanału zapewnia prywatność i pewność, że usłyszysz tylko swoje dziecko. Na ekranie jednostki rodzicielskiej można śledzić, jakość sygnału, stan naładowania akumulatora, przebieg ładowania, ustawienie poziomu głosu i temperatury powietrza w pomieszczeniu, w którym jednostka dziecięca jest umieszczona.

Niania jest również wyposażona w funkcję VOX, która pozwala na ustawienie trybu transmisji aktywowanej głosem. Niania włączy się, wtedy kiedy wykryje jakikolwiek hałas lub dźwięk. Kiedy nie jest transmitowany żaden dźwięk, niania automatycznie przełączy się do trybu ECO. W ten sposób obniżona jest moc nadawania w celu zapewnienia energetycznie oszczędnej pracy. Natomiast jeżeli potrzebujesz uspokoić swoje dziecko, możesz w pełni skorzystać z funkcji komunikacji zwrotnej i mówić do swojego dziecka albo odtworzyć jedną z ośmiu kołysanek.

Do zasilania jednostki rodzicielskiej i dziecięcej zastosuj dostarczony adapter sieciowy lub akumulatory Li-ion. W zestawie także jest dołączony stabilny stojak i klamra na pasek dla łatwego przenoszenia.

Niania elektroniczna BEURER BY88 Smart

Niania-kamera WiF-i BY 88 SMART marki Beurer to nowoczesne rozwiązanie do kontrolowania swojego dziecka w domu, jak i w podróży. Dzięki funkcji Wi-Fi w kamerze możesz monitorować dziecko z tabletu czy smartfona lub innych urządzeń mobilnych. Natomiast ty w tym czasie będziesz mogła zająć się przyrządzaniem obiadu lub zrelaksować się oglądając ulubiony serial i jednocześnie cały czas mieć oko na Twoją pociechę bawiącą się w sąsiednim pokoju.

Kamerka jest super prosta w obsłudze i gotowa do użycia zaraz po pobraniu na Twoje urządzenie aplikacji sterującej. Wystarczy, że połączysz kamerkę z domową siecią WiF-i i już możesz się cieszyć obrazem wysokiej, jakości transmitowanym na żywo wprost z dziecięcego pokoju.

Kamerka Beuer jest też bardzo pomocna w opiece nad najmłodszymi dziećmi. Kiedy dziecko nagle się przebudzi, dzięki funkcji Intercom, możesz, nie wstając z fotela, uspokoić dziecko swoim głosem lub włączyć mu jedną z pięciu wgranych kołysanek.

Dodatkowe parametry: w zestawie aplikacja do pobrania, możliwość dostępu za pomocą kilku urządzeń końcowych, możliwa ręczna rejestracja zdjęć i nagrań wideo. Jak i również nieograniczony zasięg, kamera obracana ręcznie, zasilacz oraz możliwość zastosowania aż 4 kamer.

Ciekawostka:

Kamerkę możesz także wykorzystać do monitorowania mieszkania pod Twoją nieobecność. Dzięki funkcji widoku nocnego wykorzystującego podczerwień, Twoje mieszkanie będzie monitorowane w dzień i w nocy. Automatycznie uruchamiany alarm powiadomi Cię, jeśli tylko czujniki wykryją ruch, głośniejszy dźwięk czy podwyższoną temperaturę. Dzięki temu urządzeniu, zamiast martwić się o mieszkanie, będziesz mógł się odprężyć i skupić wyłącznie na jak najlepszym spędzeniu zasłużonego urlopu.

Capidi Niania Elektroniczna Babyalarm Rose

Nowoczesna niania dla dziecka od firmy CAPiDi została opracowana w Szwecji, skupiając się na prostocie i bezpieczeństwie w projektowaniu i designie. Niania wyróżnia się swoją intuicyjną, prostą obsługą, a dzięki wymiennym frontom możesz ją dopasować do własnego gustu czy nastroju. Niania elektroniczna będzie pięknym dodatkiem do wnętrza.

Najważniejsze funkcje niani elektronicznej:

 • Zasięg do 800 metrów – usłyszysz Twoje dziecko, niezależnie od tego, gdzie jesteś – w domu czy w ogrodzie;
 • Pakiet zawiera lampkę nocną, która służy również jako ładowarka do urządzeń dla dzieci i rodziców;
 • Niskie promieniowanie (maks. 10 mA);
 • Bezpieczny i praktyczny klips na pasek;
 • Alarm wibracyjny i regulacja głośności na jednostce rodzica;
 • Ustawienie czułości mikrofonu na jednostce dziecka;
 • Ostrzeżenie przed wyjściem poza zasięg;
 • Ostrzeżenie o niskim stanie baterii;
 • Niani można używać aż do –20°C;
 • 109 godzin – czas czuwania.
We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź