Słuchawki do biegania

2

Bieganie to obecnie jedna z bardziej lubianych przez Polaków aktywnych form spędzania czasu wolnego. Wszystkie osoby, które prowadzą aktywny tryb życia i wiele czasu poświęcają na treningi sportowe, nie muszą rezygnować z przyjemności słuchania swojej ulubionej muzyki. Energiczna muzyka podczas wysiłku sprawia, że mamy chęć ćwiczyć, pokonywać kolejne kilometry, zrobić następne powtórzenia i przyspieszyć tempo. Warto, zatem wyposażyć się w dobre słuchawki, które będą trzymały się głowy i nie zsuwały się, gdy się spocimy. Wybór odpowiednich słuchawek sportowych to duże wyzwanie, gdyż asortyment jest bardzo szeroki i zróżnicowany cenowo.

Słuchawki do biegania to specyficzna odmiana słuchawek, w których poza dobrą, jakością dźwięku ważną rolę odgrywa kilka innych czynników istotnych dla sportowców. Ważne, aby słuchawki:

 • Były odporne na pot i wodę tak by intensywny trening lub deszcz ich nie uszkodziły. Typowym, popularnym standardem wodoszczelności jest IPx4;
 • Były wygodne, lekkie i żeby nie wypadały z uszu przy skakaniu, wstrząsach i obracaniu głową;
 • Miały mocny akumulator, aby słuchawki grały tak długo, jak tego potrzebujemy;
 • Nie powinny również izolować od hałasów zewnętrznych. Biegając w terenie, musisz mieć na uwadze własne bezpieczeństwo;
 • Zostały wykonane z wysokiej, jakości materiałów odpornych na uderzenia, obicia czy upadki z wysokości;
 • Miały oprogramowanie pozwalające na łączenie słuchawek z innymi sprzętem jak telefon, tablet;
 • Słuchawki przewodowe, jak i bezprzewodowe muszą mieć wbudowany mikrofon oraz pilot do sterowania głośnością i kontrolowania muzyki;
 • Powinny mieć dobrą łączność, słuchawki do sportu nie mogą krępować ruchów, dlatego najbardziej godne polecenia są słuchawki Bluetooth. Dzięki łączności bezprzewodowej mamy pewność, że nic się nie zaplącze, ani nie wyrwiemy sobie przypadkiem słuchawek z uszu;
 • Niektóre modele słuchawek wyposażone są w pulsometr (pomiar tętna), łączność zbliżeniową NFC, dzięki której błyskawicznie połączymy je ze smartfonem, a nawet funkcję aktywnej redukcji szumów, która przydaje się np. na siłowni lub podczas słuchania w podróży.

Najlepsze słuchawki sportowe do biegania znajdziemy u takich producentów jak np.: ONear, Trevi, Awei oraz PANASONIC. Wszystkie modele słuchawek dla aktywnych przystosowane są do użytkowania podczas intensywnego ruchu.

Słuchawki do biegania bezprzewodowe ONear 500 Bluetooth

Słuchawki Bluetooth ONear 500 zostały stworzone, by zapewnić Ci stabilność i komfort słuchania muzyki podczas biegania. Ten model jest zgrabny i ergonomiczne zaprojektowany, przez co dobrze wygląda na uszach. W zmniejszeniu obudowy na pewno pomagają dobrej, jakości nasadki oraz skrzydełka utrzymujące słuchawkę w uchu, przez co nie mamy tutaj do czynienia z rozbudowaną konstrukcją, a lekką i zwartą obudową. Wykonanie sprzyja intensywnym treningom, ponieważ uwalnia użytkownika od ciągłego poprawiania sprzętu.

Słuchawki są lekkie, odporne na pot oraz bardzo dobrze słychać w nich dźwięki zewnętrzne. Uprawiając sport słyszymy jadące samochody, poruszających się rowerzystów czy rozmowy mijanych w biegu przechodniów. Słuchawki do biegania ONear 500 docenić także można za oprogramowanie, które umożliwia błyskawiczne łączenie sprzętu z wieloma urządzeniami. Bezprzewodowe połączenie bluetooth 4.1 jest kompatybilne ze wszystkimi smartfonami (IOS >6.1 i ANDROID >4.1) oraz tabletami.

Większość słuchawek bluetooth umożliwia sterowanie telefonem, natomiast w ONear pilot i mikrofon wbudowany jest w słuchawki. Takie rozwiązanie pozwala uniknąć poruszania kabla i przeszkadzania podczas biegu. Przyciski również są dużo łatwiej dostępne. Za pomocą słuchawek możemy ustawiać: regulację głośności, możemy włączyć pauzę, przełączać utwory, odbierać połączenia i odrzucać, rozłączać połączenia oraz możemy włączyć Siri lub Google Voice.

Słuchawki do biegania są odporne na deszcz i pot (klasa IPX4). Nie jest to wysoka odporność, która pozwalałaby na pełne zanurzenie produktu w wodzie, ale w zupełności wystarcza podczas sportu na świeżym powietrzu. Ze sprzętu można również korzystać będąc w odległości 10m od telefonu. Nie rozczaruje nas także czas pracy słuchawek, ponieważ w pełni naładowany akumulator wystarcza na 4-godzinne odtwarzanie muzyki. ONear 500 są ładowane przez kabel micro-USB, który dołączony jest do zestawu.

Kup teraz

back to menu ↑

Słuchawki TREVI JS 659

Trevi JS 659 to słuchawki, których ogromnym atutem jest cena. Stosunek kwoty, którą musimy za nie zapłacić, do jakości wychodzi zdecydowanie na plus. Funkcjonalne, praktyczne i wytrzymałe, znakomicie sprawdzają się podczas różnych aktywności.

Model Trevi JS 659 charakteryzuje specyficzny pałąk, który pozwala objąć całe ucho i rozwiązuje problem wiecznie wypadających słuchawek. Wyposażone w silikonowe wkładki izolujące dźwięki z otoczenia, pozwalają na odcięcie się od zewnętrznych bodźców, umożliwiając całkowite skupienie się na treningu.

Słuchawki Trevi JS 659 to przewodowe i dokanałowe słuchawki, których długość przewodu sięga 1,2m. Słuchawki posiadają kabel gumowy zapobiegający plątaniu się. Złącze jack 3,5 mm umożliwia nam podłączenie słuchawek. Minijack obsługuje sygnał analogowy, wykorzystywany do transmisji audio. W słuchawkach nie mamy możliwości regulacji głośności.

Kup teraz

back to menu ↑

Słuchawki dokanałowe sportowe do biegania Bluetooth 4.2 bezprzewodowe – Awei G20

Niewątpliwie słuchawki G20BL to kolejny produkt znanej i cenionej marki Awei, dedykowany dla ludzi ceniących sobie wygodę w czasie wykonywania aktywności fizycznej. Produkt wykonany został z dbałością o najmniejsze szczegóły, a sama elektronika skryta pod elementami obudowy z tworzywa sztucznego stoi na najwyższym poziomie.

Obsługiwane są one za pomocą bardzo stabilnej technologii Bluetooth w wersji 4.2. Dzięki czemu połączenie z produktem nie zrywa się oraz nie ulega zniekształceniu. Całość sterowana jest za pomocą nowoczesnego procesora CSR, który dodatkowo w inteligentny sposób zarządza energią samego urządzenia. Słuchawki połączone są z pilotem sterującym za pomocą płaskiego kabla, który założony za szyje nie przeszkadza oraz nie ogranicza czynności ruchowych. W pilocie został umieszczony panel z przyciskami funkcyjnymi oraz mikrofon. Całość wykończona została bardzo eleganckim tworzywem sztucznym, które jest przyjemne w dotyku oraz nie trzeszczy pod naciskiem palca.

Główne cechy produktu:

 • Wytrzymała bateria, która pozwala na 8 godzin prowadzenia rozmów bądź 6 godzin odtwarzania muzyki;
 • Możliwość odbierania, zakańczania oraz prowadzenia rozmów głosowych;
 • Sterowanie mediami: głośniej/ciszej, następny/poprzedni utwór, play/stop (odbierz połączenie/zakończ połączenie);
 • Są kompatybilne z dowolnym urządzeniem z systemem Android lub iOS;
 • Słuchawki wyposażone są w małe magnesy o przeciwnych biegunach, dzięki czemu można je ze sobą połączyć, tworząc przy tym praktyczną pętlę;
 • Słuchawki wyposażone są w system głębokiego dźwięku 3D – uzyskuje się go poprzez dwie membrany, które pracują niezależnie, dla dwóch osobnych jednostek. Pierwsza z membran odpowiedzialna jest za głęboki bass, druga zaś odpowiada za wysokie tony.

Kup teraz

back to menu ↑

Słuchawki PANASONIC RP-HS34E-R

Z pewnością Panasonic RP-HS34E-R to nowoczesne słuchawki, które generują dźwięk wysokiej jakości. Marka przedstawia nowoczesne rozwiązanie, jakim są słuchawki HS34. Ich wodoodporna, przemyślana konstrukcja zapewnia ochronę przed działaniem wody dla osób aktywnych. Odpowiednik IPX2 skutecznie zapobiega przenikaniu potu. Natomiast hałas związany z dotykaniem palcami jest zminimalizowany. Dzięki temu dźwięki mają doskonałą, jakość, a niskie tony są bardzo wyraźne i głębokie co osiągnięto dzięki czułości 112 dB, impedancji 23 Om oraz paśmie przenoszenia 10 – 25000 Hz.

Specjalny wieszak pewnie przytrzymuje słuchawki HS34 blisko ucha i sprawia, że nosi się je wygodnie bez konieczności ciągłego poprawiania i wkładania ich z powrotem na swoje miejsce. Położenie wewnętrznej części można regulować, aby dopasować je jeszcze dokładniej. Słuchawki są dostępne w kilku wersjach kolorystycznych, a więc każdy, czy to zapalony sportowiec czy osoba zaczynająca treningi, znajdzie coś dla siebie.

Dodatkowo słuchawki PANASONIC RP-HS34E-R posiadają:

 • Wtyk, który umożliwia podłączenie słuchawek do naszych urządzeń, to 3.5 mm;
 • Kabel długi jest na 1,2 m.

Kup teraz

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź