nall.pl

Atrakcyjne wnętrza

Dom Wnętrza

Łóżka piętrowe – doskonałe rozwiązanie do pokoju dziecięcego i nie tylko

Każdy dba o to, aby jego domownicy oraz goście mogli spokojnie i komfortowo się wyspać. Problem pojawia się w momencie, gdy do domu zapraszamy większą liczbę gości bądź gdy w naszym domu mieszka kilkoro dzieci. Nawet na dużych powierzchniach trudno jest zmieścić sporą ilość łóżek jednoosobowych. Z pomocą przychodzi łóżko piętrowe, które doskonale sprawdzi się zarówno w pokoju dziecięcym, w pokojach gościnnych oraz w domkach letniskowych. Oto, jakie zalety mają łóżka piętrowe.

Oszczędność miejsca i pieniędzy

Łóżko piętrowe pozwala zaoszczędzić naprawdę znaczną ilość miejsca w mieszkaniu. Otóż zamiast dwóch, osobnych łóżek, stawiamy na rozwiązanie 2w1. Łóżka piętrowe doskonale sprawdzają się na małych powierzchniach, nawet gdy w domu mieszka jedynie dwójka dzieci. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy wstawić w pokoju biurko, szafę lub inne umeblowanie w miejscu, w którym normalnie stanęłoby drugie łóżko. W praktyce na łóżka piętrowe bardzo często decydują się również rodzice, którzy mają trójkę i więcej pociech. Co istotne, łóżko piętrowe pozwala nie tylko oszczędzić cenną powierzchnię, ale również pieniądze. Kosztują nieco więcej, niż pojedyncze łóżko, jednak wydamy na nie znacznie mniej, niż gdybyśmy chcieli kupować dwa osobne łóżka. Warto zauważyć, że nowoczesne łóżka piętrowe są w pełni bezpieczne dla dzieci w niemal każdym wieku. Wszystko dzięki stabilnym drabinkom oraz doskonałemu zabezpieczeniu górnego łóżka. Rekomenduje się, aby na górze spało starsze dziecko, na dole zaś młodsze.

Łóżko piętrowe w pokoju gościnnym

Urządzenie pokoju dla gości stanowi nie lada wyzwanie. Wszystko dlatego, że z jednej strony chcemy, aby był on przytulny, z drugiej zaś chcielibyśmy pomieścić w nim jak największą liczbę gości, którzy nas odwiedzą. Dotyczy to w szczególności osób, które mieszkają z dala od swojej rodziny czy przyjaciół. Gdy ci ich odwiedzają, najczęściej chcieliby również zostać na noc. Rozwiązaniem są właśnie łóżka piętrowe, dzięki którym możemy pomieścić dwa razy więcej osób w jednym pokoju. Nowoczesne łóżko piętrowe może wyglądać naprawdę stylowo, przez co idealnie dopasuje się do wyglądu naszych wnętrz. Wiele osób decyduje się również na zakup łóżek piętrowych do swoich domków letniskowych – w górach, nad morzem czy nad jeziorami. Takie domki zwykle nie są zbyt przestrzenne, zatem musimy urządzić je tak, aby oszczędzić jak najwięcej wolnego miejsca. Dodatkowo w domku, w którym znajdują się łóżka piętrowe, może spać znacznie większa liczba osób. Dzięki temu możemy nie tylko spędzić w nim własny urlop, ale również zapraszać do niego gości.