nall.pl

Atrakcyjne wnętrza

Lifestyle

Żelazko czy stacja parowa – co zda lepiej egzamin?

Dzisiaj można zdecydować co wybrać – żelazko czy stację parową. Kiedyś ubrania prasowane były tylko przy pomocy żelazem. Praca była pracochłonna i zabierała bardzo dużo czasu. Dzisiejsze żelazka są proste. każde z nich zawiera specjalny zbiornik na wodę, z którego pod wpływem temperatury ulatnia się para. Przenika ona do wnętrza poszczególnych tkanin, rozluźnia ich włókna i sprawia, że bardzo szybko prasują się ubrania. Znikają wszelkie zagniecenia. Stacja parowa działa w wyniku wysokiego ciśnienia. Jej użycie pozwala na super ekspresowe wyprasowanie ubrań.

Co wybrać – żelazko czy stacja parowa?

Dzisiaj mamy wybór – żelazko czy stacja parowa? Czy po prostu część rzeczy zanieść do poczciwego magla?
Żelazko jest z nami od zawsze a dzisiaj, poprzez użycie nowoczesnych technologii, żelazka są super nowoczesne i posiadają wiele funkcji znacznie ułatwiających prasowanie.
Stacja parowa umożliwia prasowanie w pionie, przez co czyni proces prasowania o wiele szybszy i bardziej sprawniejszy. To urządzenie najczęściej przydatne jest osobom, które prasują dużo, robią to często a efekty ich prasowania muszą być idealnie widoczne. Dzięki temu urządzeniu prasuje się nie dotykając wcale ubrań. Wyrzut pary jest bardzo silny, poziom całego wyrzutu jest na poziomie 400 – 600 g/ min. Para bardzo szybko, przez to, wnika w tkaninę i od razu ją wygładza.
Jest to przyrząd przy pomocy, którego wyprasuje się szybko, dokładnie i nie ma sposobu na przypalenie niektórych ubrań. Wykorzystując stację parową, kończy się problem, z pozostawionym samotnie, włączonym żelazkiem.

Wady stacji parowej

Żeby nie było tak różowo stacja parowa też ma swoje wady. Przede wszystkim ma bardzo duże swoje gabaryty a w małych pomieszczeniach generator pary może nie do końca zdać egzamin.
Ponadto urządzenie to nie należy do tanich. Toteż gdy nie prasuje się dużo, lepiej jednak pozostać przy tradycyjnym żelazku. Tym bardziej, że dzisiaj można wybrać sobie odpowiedni model. Typów, rodzajów samych żelazek jest bardzo dużo na rynku.

Wybieramy odpowiednie żelazko

Można dokonać wyboru pomiędzy zwykłym żelazkiem, które posiada małą siłę pary a żelazkiem parowym o bardzo dużej mocy pary. Można wybrać żelazko kierując się rodzajem materiału stopy, z której zostało ono wykonane. Powłoki stopy są teflonowe, ceramiczne przez co nie niszczą tkanin, które się prasuje. Odpowiedni rodzaj stopy gwarantuje też idealny ślizg po materiale. Najdroższe modele żelazek posiadają stopę szafirową, która posiada najwyższy stopień odporności na jej zadrapania czy mechaniczne uszkodzenia. Takim żelazkiem bez problemu można prasować po zamkach czy metalowych guzikach.
Kupując żelazko warto też jest zauważyć jaka jest jego moc i jak szybko będzie się ono nagrzewało. Te najszybsze żelazka są już gorące i nagrzane po 2 minutach.

Co więc wybrać?

Jak zwykle wybór należy do osoby, która potrzebuje kupić żelazko. W zależności od jej potrzeb powinna się ona zdecydować czy lepsze będzie dla niej odpowiednie żelazko czy też stacja parowa.