nall.pl

Atrakcyjne wnętrza

grzejnik
Budownictwo

Zimno w domu mimo odkręconych grzejników? Sprawdź gdzie ucieka Ci ciepło

Problem z niską temperaturą w mieszkaniu może przytrafić się każdemu. Co należy zrobić, aby rozwikłać tą sytuacje? Jest kilka sposobów. Z naszą pomocą rozwiążesz ten problem w kilka chwil! Dowiedz się, jak sprawdzić gdzie ucieka Ci ciepło i czy można temu zaradzić.

Skąd może uciekać ciepło?

Masz problem z uciekającym ciepłem w mieszkaniu? Jest ciągle zimno pomimo wysokiej temperatury grzejników? Nie tylko ty mierzysz się z takim problemem. Ciepło może uciekać z mieszkania w wielu miejscach – jest to przede wszystkim spowodowane nieszczelnością, złym ustawieniem bądź korzystaniem ze słabej jakości materiałów. Niższą temperaturę możemy zauważyć w okolicach okien i drzwi, ale także nieocieplonych ścian, sufitów i podłóg. W mieszkaniu mogą również występować szczeliny, przez które może uciekać ciepło. Aby zmniejszyć straty ciepła, należy zainstalować jak i również przykręcić szczelnie okna oraz drzwi i uszczelnić wszelkie szczeliny. Warto również wymienić stare izolacje i zainstalować efektywne systemy grzewcze, takie jak pompy ciepła lub kolektory słoneczne.

zimno w domu

Jak wykonać pomiar temperatury i wilgotności?

Pomiar temperatury i wilgotności jest bardzo ważnym elementem w przypadku problemów z uciekaniem ciepła w mieszkaniu. Dzięki niemu możesz dowiedzieć się wielu rzeczy, między innymi w jakiej części twojego domu jest najzimniej oraz gdzie występuje nieszczelność. Marka Bosch znana jest z niezwykle dokładnych mierników, termo-detektorów, kamer termowizyjnych i termicznych. Dlatego też warto skorzystać z urządzeń tej marki. W szczególności warto zwrócić uwagę na miernik wilgotności Bosch UniversalHumid. Urządzenie zasilane jest przez baterie, które kupisz praktycznie w każdym sklepie. Miernik wilgotności  posiada wskaźnik stanu naładowania baterii, dzięki czemu wiesz, kiedy należy zakupić nowe. Dokładność pomiarowa temperatury oraz przewodności jest niezwykle wysoka, dlatego też nasze obliczenia będą z pewnością trafne. Urządzenie wyposażone jest w opaskę na nadgarstek, dzięki czemu korzystanie z niego jest niezwykle wygodne. Wilgotność to aspekt, który w bardzo dużym stopniu wpływa na odczuwanie temperatury. Wyższa wilgotność powietrza może prowadzić do nadmiernego pocenia się i osłabienia organizmu. W wyższej wilgotności czujemy się gorzej, nawet przy niższych temperaturach. Przy niskiej wilgotności wydaje nam się, że jest zimniej, nawet przy wyższych temperaturach. Dlatego też korzystanie w miernika wilgotności jest niezwykle istotne.

Skorzystaj z kamery termowizyjnej!

W sklepach budowlanych możemy znaleźć wiele sprzętów, które pomogą Ci z uciekającym ciepłem w domu. Kamera termowizyjna to urządzenie, które z pewnością warto posiadać. Tego typu sprzęt oferuje firma Bosch. Kamera termowizyjna GTC600C BOSCH 0601083500 to z pewnością sprzęt wysokiej klasy. Posiada bardzo wysoki zakres pomiarowy – wynosi on od –20°C do nawet +600°C. Wysoka rozdzielczość termiczna kamery z pewnością ułatwia proces pomiaru. Interfejs jest bardzo intuicyjny, dzięki czemu z łatwością będziemy korzystać z urządzenia. Jest to bardzo lekki sprzęt, a dodatkowo posiada akumulatorowy system zasilania, który utrzymuje moc aż do 6 godzin. Dzięki temu z kamery termowizyjnej możemy korzystać w dowolnym miejscu i czasie. Dołączona ładowarka jest bardzo wydajna, dlatego w krótkim czasie możesz ponownie korzystać z urządzenia. Kamera termowizyjna posiada certyfikat IP54, który zapewnia ochronę przed pyłem oraz wodą. Jeśli w twoim domu również występują problemy z utrzymywaniem odpowiedniej temperatury powietrza, to warto zaopatrzyć się w dobrej jakości kamerę termowizyjną.