nall.pl

Atrakcyjne wnętrza

Dom

Beton we wnętrzach. Pomysły na aranżację

Beton to materiał, który zyskuje coraz większą popularność w urządzaniu wnętrz. Dlaczego? Jest to materiał praktyczny, wytrzymały i uniwersalny. Dobrze komponuje się z różnego rodzaju dodatkami. Może być elementem ozdobnym, który podkreśli styl danego pomieszczenia.

Beton w loftach

Beton we wnętrzach powoduje, że pomieszczenie nabiera charakteru loftu. Obecny niegdyś w nowojorskich mieszkaniach styl industrialny jest teraz coraz bardziej popularny. Beton architektoniczny doskonale sprawdzi się zarówno w mieszkaniu w bloku, jak i w domu. Wydawać by się mogło, że beton nadaje wnętrzu surowego, chłodnego charakteru. Może tak być, zwłaszcza gdy beton zestawimy np. ze szkłem. Jednak przy użyciu odpowiednich dodatków wnętrze można ocieplić. Beton dobrze kontrastuje np. z drewnianą podłogą.

Wiele osób uważa, że beton jest trudny w aranżacji. Wszystko jednak zależy od efektu, który chcemy osiągnąć. Czy beton ma być głównym elementem wystroju wnętrz, czy jedynie tłem dla mebli? W tym pierwszym przypadku warto postawić na duże płyty ułożone na ścianie, które będą mocno wyeksponowane. Można także użyć betonowej farby strukturalnej. Dobrze sprawdza się zaprojektowanie jednej betonowej ściany w pokoju. Można na niej postawić niską zabudowę, by zostawić jak najwięcej odsłoniętej powierzchni. W innych aranżacjach beton może stać się jedynie dodatkiem i nie dominować we wnętrzu.

Betonowa ściana lub podłoga

Beton we wnętrzach można wykorzystać w różny sposób. Najczęściej spotykanym elementem aranżacji jest betonowa ściana. Taki wystrój sprawdzi się w mieszkaniu o stylu industrialnym. Dobrze wygląda w zestawieniu z czerwoną cegłą. Beton wpisuje się również w modny obecnie styl minimalistyczny. Dobrze wygląda zarówno z białymi, jak i z czarnymi dodatkami. Jednym z pomysłów jest np. betonowa ściana w pokoju dziennym, na której można powiesić telewizor.

Uniwersalizm materiału powoduje, że beton można także wprowadzić do sypialni czy kuchni. Ciekawe jest zestawienie betonowej ściany za łóżkiem w sypialni z miękkim dywanem i poduszkami. Z kolei w kuchni można postawić zarówno na betonową ścianę, jak i blat.

Innym pomysłem jest betonowa podłoga w mieszkaniu. Taka posadzka wyróżnia się wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia czy zarysowania. Łatwo ją także utrzymać w czystości. Trzeba jednak pamiętać, by wybrać odpowiedni materiał. Podłoga może być w formie płyt betonowych albo wylewki. Dzięki wykończeniu beton polerowany będzie sprawiał wrażenie bardziej eleganckiego.

Nie tylko pokój czy kuchnia

Beton ma zastosowanie nie tylko w pokoju, sypialni czy kuchni. Sprawdzi się również doskonale w łazience. Nawet nudnemu wnętrzu potrafi nadać charakteru. W połączeniu z białymi meblami będzie wyglądał naprawdę gustownie. Często stosuje się go również w budynkach użyteczności publicznej. Mogą to być biura czy restauracje i bary. Taka aranżacja nadaje wnętrzu nowoczesnego charakteru, a jednocześnie ma szansę wpisać się w różne style.

Beton we wnętrzach to bardzo mocny ostatnio trend. Coraz częściej występuje w różnych aranżacjach nadając im wyjątkowego charakteru.