nall.pl

Atrakcyjne wnętrza

Rekąwice lateksowe
Lifestyle

Rekąwice lateksowe- powstawanie i zalety

Jednorazowe rękawice latexowe to jedne z najpopularniejszych produktów jednokrotnego użytku. Znajdują one zastosowanie w wielu dziedzinach, między innymi w gastronomii czy medycynie. Czym tak naprawdę jest lateks i jakie są zalety tego materiału? Dowiecie się z naszego artykułu.

Rękawice latexowe

Produkowany z mleczka kauczukowego lateks jest surowcem pochodzenia naturalnego. Charakteryzuje się specyficznym zapachem i dużą rozciągliwością. Używa się go do produkcji wielu przedmiotów, wśród których znajdują się między innymi rękawice latexowe. Są one wytrzymałe, a ich znakomite przyleganie sprawia wrażenie drugiej skóry. Mogą występować w wersji bezpudrowej lub pudrowej, czyli z obecnością skrobi kukurydzianej, która zwiększa komfort noszenia osobom, u których ma miejsce duża potliwość dłoni. Biorąc pod uwagę oferty sklepów, które mają w asortymencie rękawice lateksowe, 100 sztuk w pudełku to optymalna liczba, która zapewnia dobry stosunek ilości do ceny.

Jak powstają rękawice lateksowe?

Maturacja lateksu to długotrwały proces, który sprawia, że surowiec jest zdatny do dalszych procesów produkcyjnych, trwa 30 godzin. Rękawice lateksowe są modelowane na porcelanowych dłoniach, a czas całego wytwarzania trwa około godziny. Testowanie, pakowanie oraz kontrola jakości to czynności sformalizowane, które są skrzętnie dokumentowane

Rękawice lateksowe- użycie i zalety

Dwukrotnie większa elastyczność niż w rękawicach nitrylowych oraz niska grubość sprawiają, że rękawice lateksowe zapewniają wysoką precyzję. Ich kolejne zalety to wytrzymałość i tworzenie bariery dla drobnoustrojów, dzięki czemu są to wyroby używane w ochronie zdrowia. Umożliwiają wykonywanie skomplikowanych zabiegów chirurgicznych czy dentystycznych, zmiany opatrunków czy cewnikowania. Znajdują też zastosowanie w gastronomii, gdzie pozwalają zachować standardy bezpieczeństwa żywności. Korzystają też z nich kosmetolożki i kosmetolodzy, na przykład do wykonywania henny, zabiegów na twarzy czy paznokciach. Jest to produkt znajdujący zastosowanie w wielu dziedzinach życia i wielu zawodach.

Istnieje wiele rodzajów rękawic lateksowych. Kategoria premium, charakteryzująca się większą grubością i wytrzymałością, jest polecana do procedur niosących za sobą wysokie ryzyko oraz do kontaktu z chemią gospodarczą. Bezpudrowe rękawice ochronno-diagnostyczne mają od wewnątrz warstwę polimerową, która ułatwia ich zakładanie na wilgotne dłonie. Ekonomiczne pudełka, zawierające rękawice lateksowe 100 sztuk pozwalają na zakup większej ilości za mniejszą cenę.