nall.pl

Atrakcyjne wnętrza

Gałki meblowe retro
Dom

Gałki meblowe retro – jak je wybrać i gdzie zamówić?

Szukasz sposobu na stworzenie efektownego mebla w stylu retro? Pamiętaj o zastosowaniu w nim odpowiednich gałek meblowych!

Gałki meblowe w stylu retro to ozdobne elementy, które mają na celu nadanie meblom wyglądu dawnych mebli. Gałki meblowe retro mogą być wykonane z różnych materiałów, w tym z metalu, drewna, szkła i ceramiki, a w sprzedaży można je znaleźć w wielu stylach i wzorach. Na co należy zwrócić szczególną uwagę przy wyborze takich akcesoriów meblowych? Gdzie można je zamówić?

Rodzaje gałek meblowych w stylu retro

Duży wybór produktów takich jak gałki meblowe retro (https://uchwytymeblowe24.pl/uchwyty-meblowe-klasyczne-retro) powoduje, że dopasowanie ich do konkretnych mebli nie jest na ogół dużym problemem.

Oto kilka typowych rodzajów gałek do mebli retro:

  • Ceramiczne gałki – wykonane z ceramiki gałki były od lat stosowane w różnych rodzajach mebli i nadal są używane do nadawania efektownego wyglądu meblom stylu vintage lub rustykalnego. Występują w wielu kolorach i wzorach i mogą być stosowane na komodach, szafkach i innych typach mebli. Często są one efektownie zdobione i mogą być malowane, dlatego mają oryginalny wygląd.
  • Gałki metalowe – wykonane z metalu gałki meblowe to kolejna opcja nadająca meblom wygląd vintage. Mosiądz, miedź i cyna są popularnymi materiałami na gałki w stylu retro i można je znaleźć w wielu wzorach, w tym w stylu wiktoriańskim, Art Deco i Mid-Century. Przyciągają najczęściej uwagę swoim efektownym wyglądem z dekoracyjnym wykończeniem powierzchni, ale również mogą być gładkie. Często kupowane są te w kolorze starego złota.
  • Drewniane gałki – drewniane gałki można wykorzystać do nadania meblom rustykalnego lub wiejskiego wyglądu. Występują w różnych gatunkach drewna i wykończeniach i mogą być stosowane na komodach, szafkach. Popularne zwłaszcza te o postarzanym wyglądzie.

Jak wybrać gałki meblowe retro?

Wybierając gałki do mebli w stylu retro, trzeba uwzględnić parę ważnych czynników, by mebel wyglądał atrakcyjnie i był komfortowy w używaniu.

Gdy potrzebne są gałki meblowe retro, trzeba uwzględnić styl i design mebli, a także ogólny wygląd pomieszczenia, w którym zamierza się zastosować dany mebel. Trzeba też wziąć pod uwagę ich kształt, aby korzystanie z nich było komfortowe.

Gałki w stylu retro można wykorzystać do stworzenia spójnego stylu vintage w całym pomieszczeniu lub do dodania odrobiny uroku w stylu retro współczesnym meblom. Są one dzięki temu łatwym i niedrogim sposobem na odświeżenie wyglądu mebli bez potrzeby ich całkowitej wymiany.

Gdzie zamówić retro gałki do mebli?

Aktualnie gałki meblowe retro są niezwykle popularne i można znaleźć je w sprzedaży w wielu sklepach. Gdzie najlepiej je zamówić?

Swoje poszukiwania takich akcesoriów meblowych warto rozpocząć od sprawdzenia oferty sklepów internetowych. To własne w nich można znaleźć zróżnicowane akcesoria do mebli, w tym gałki i uchwyty w wielu stylach. Można też wtedy łatwo porównać różne dostępne produktu, aby znaleźć gałki, które będą najlepiej pasowały do konkretnego mebla.

Ceny gałek meblowych w stylu retro wynoszą najczęściej od około 8 zł do 30 zł za sztukę.