nall.pl

Atrakcyjne wnętrza

Dom

Jakie ozdoby domowe muszą znaleźć się w świątecznym domu?

Święta zbliżają się wielkimi krokami. Już najwyższy czas, by zastanowić się, jak zadbać o nasz dom. Ozdoby domowe to idealne elementy dekoracyjne, które ożywią dom i sprawią, że poczujemy się świątecznie i wyjątkowo. Jak wybrać ozdoby, które sprawią, że święta będą eleganckie i niezapomniane?

Światło – jak rozweselić dom?

Bardzo ważnym elementem świątecznych ozdób jest światło. Jesień i zima bardzo mocno dają się nam we znaki krótkim dniem, szarością za oknem oraz nie zawsze ładną, mroźną pogodą.

Światło to idealny sposób na rozweselenie domu. Ozdoby domowe, w których światło gra główną rolę są niezwykle wdzięczne i wprowadzają do mieszkania przytulny nastrój.

Świetlne girlandy można rozwiesić na ścianie, nad sofą czy w oknie, gdzie będą niebanalnym elementem dekoracyjnym widzianym nie tylko z wewnątrz, ale również z mroźnego podwórza. Wieszając girlandy w oknach warto wybrać te, które maja wzór śnieżnych gwiazdek czy lodowych sopli.

Latarenki, w których ustawimy świece idealnie wyglądają na komodzie, skąd widoczne są w całym pokoju. Ustawione na parapecie pełnią taką samą funkcję, jak świetlne girlandy.

Świąteczne ozdoby domowe to również świece, które umieścimy w prostych, minimalistycznych świecznikach. Jest to idealna kompozycja dla osób, które cenią sobie delikatne ozdoby, które są proste i tradycyjne. Świeczniki warto postawić na stole, gdzie będziemy spożywać posiłek czy w pobliżu sofy, gdzie odpoczywamy wieczorem.

Świąteczny wianek

Ozdoby domowe, których nie może zabraknąć w święta to wianki, które zdobią nasze stoły, drzwi i komody.

Świąteczny wianek koniecznie musi być z drzew iglastych. Suszone pomarańcze, bombki, laski wanilii czy sztuczny śnieg to obowiązkowy element dekoracyjny, który musi znaleźć się na wianku. Są to atrybuty świąt, które wprowadzają do mieszkania uroczysty nastrój.

Wianek warto również powiesić na drzwiach wejściowych. Zawieszony od zewnątrz będzie witał wszystkich gości i wprowadzał radosny nastrój do domu.

Święta zamknięte w słoiku

Świąteczne ozdoby domowe, które od kilku lat biją rekordy popularności to kompozycje, które umieszczamy w słoikach. Mniejszych, większych, nowoczesnych czy starodawnych, zamykanych na gumkę.

Kompozycje bardzo często są namiastką świątecznych scenek rodzajowych. Renifery, choinki, maluch z choinką na dachu czy sanie św. Mikołaja – to wszystko elementy dekoracyjne, które tworzą mini obrazy zamknięte w słoiku.

Słoiki ustawione na plastrach drewna, oświetlone delikatnymi lampkami to ozdoby domowe, które przypominają czasy dzieciństwa. Dodając do tego kilka filcowych zabawek, drewniane figurki możemy poczuć się jak w domku babci, u której święta były niezapomniane i wspaniałe.

Święta to niesamowity czas. Warto zadbać, by nasz dom był elegancki, gustowny i przytulny. Świąteczne ozdoby domowe powinny witać nas na każdym kroku i jednocześnie przypominać nam jak bardzo ważny i niezapomniany jest to moment w naszym życiu. Piękny dom na pewno wpłynie na domową atmosferę, która będzie radosna, podniosła i bardzo, bardzo rodzinna.