nall.pl

Atrakcyjne wnętrza

Meble z drewna z recyklingu
Dom

Meble z drewna z recyklingu- hit nowoczesnych wnętrz

Obecnie większość osób urządzając wnętrza, stawia na proste i klasyczne rozwiązania. Kolory ścian są stonowane a meble w większości jasne i proste. Owszem, meble powinny być przede wszystkim funkcjonalne,  ale w dzisiejszych czasach stanowią również niezwykle ważny element dekoracyjny. Aby wnętrze naszego domu odróżniało się od innych i przykuwało uwagę gości, warto postawić na oryginalne meble z drewna z recyklingu.

Meble z recyklingu- jak powstają?

Drewno jest bardzo trwałym materiałem. Dodatkowo pojawiające się na nim zniszczenia, czy pęknięcia tylko dodają mu charakteru. Meble wykonane z drewna z recyklingu mogą stanowić świetny dodatek w mieszkaniu a nawet być bazą wystroju wnętrza. Takie drewno pozyskuje się na przykład z Indonezji, gdzie wcześniej było wykorzystywane  w łodziach rybackich. Ponowne wykorzystanie tego tworzywa jest nie tylko ekologiczne, ale również bardzo modne w dzisiejszych czasach.

Szafy wielodrzwiowe

Szafy wielodrzwiowe są bardzo praktycznym rozwiązaniem zarówno do domu, jak i mieszkania. Nie zajmują dużo przestrzeni, a są w stanie pomieścić wiele rzeczy. Dodatkowo, dzięki nim całe pomieszczenie wydaje się estetycznie zaprojektowane. Szafy wielodrzwiowe z drewnem z recyklingu mogą stanowić zarówno dopełnienie wnętrza, jak i być centralną ozdobą. Taki rodzaj drewna doskonale łączy się i z jasnymi i z ciemnymi kolorami, więc łatwo dobrać do nich dodatki.

Kolekcje mebli

Śmiało możemy zdecydować się na urządzenie całego domu z meblami z drewnem z recyklingu. W pomieszczeniach fantastycznie sprawdzą się zarówno duże, jadalniane stoły, jak i małe stoliki kawowe. Komody i szafki z dodatkiem czarnego metalu świetnie wkomponują się w wystrój salonu, czy łazienki. Gabinet można zaś urozmaicić biurkiem z dodatkiem drewna, które nada pomieszczeniu eleganckiego wyglądu. Jeśli w sypialni zdecydujemy się na taką szafę wielodrzwiową, można dopełnić wygląd pomieszczenia podobnymi szafkami nocnymi. Takie kolekcje mebli nadadzą domu bardzo ciekawego designu. Niedoskonałości i zadrapania występujące na tym materiale są tylko i wyłącznie jego ogromnym atutem.

Bardzo ciekawym dodatkiem mogą być również krzesła do jadalni metalowe. Mogą one zostać dopasowane do kompletu ze stołem z tej samej kolekcji. Równie dobrze będą, jednak wyglądać z klasycznym jednokolorowym stołem.

Kolekcje mebli z dodatkiem drewna z recyklingu są fantastycznym rozwiązaniem do niemalże każdego wnętrza. Dodają pomieszczeniu klasy, stylu i nowoczesności. Ich oryginalny i niepowtarzalny wygląd z pewnością zachwyci każdą osobę. Dodatkowo jest to bardzo ekologiczne rozwiązanie.