nall.pl

Atrakcyjne wnętrza

eklektyczne wnętrza
Wnętrza

O czym trzeba pamiętać urządzając eklektyczne wnętrza?

Styl eklektyczny z każdym rokiem jest coraz bardziej popularny. Dlaczego? Jest to styl, który łączy elementy wybrane z innych znanych i lubianych wzorów aranżacji. Trzeba jednak pamiętać, że eklektyzm nie polega na wrzuceniu wszystkich niepotrzebnych mebli do jednego wnętrza. Jak zaaranżować eklektyczne wnętrza ze smakiem?

Styl eklektyczny – cechy charakterystyczne

Eklektyczne wnętrza nie są łatwe do aranżacji. Trzeba mieć duże wyczucie stylu, by stworzyć mieszkanie, które nie będzie zbiorem przypadkowych mebli. O czym trzeba pamiętać chcąc zaaranżować interesujące eklektyczne wnętrza?

Styl eklektyczny nie jest chaosem. Wybierając kolory dominujące warto skoncentrować się na barwach, które będą spójne, dzięki temu w mieszkaniu nie pojawi się dysharmonia. Kolory dodatkowe powinny być pokrewne, dzięki temu wnętrze będzie spójne.

Eklektyczne wnętrza pełne są przeciwności. Można łączyć klimatyczne drewno z zimnym betonem architektonicznym. Świetnie będzie wyglądała ściana wykonana z betonu architektonicznego z elementami wykonanymi z drewnianych lameli.

Nieoczywistym połączeniem jest wykorzystanie elementów stylu glamour, by ocieplić mieszkanie w stylu loft. Surowość mieszkania można przełamać wykorzystując dekoracje, które lubi styl glamour. Lustra, dekoracje tekstylne czy mocne kolory takie jak czerń, złoto czy miedź będą wyglądały imponująco.

Eklektyczne wnętrza nie lubią nudy. Nie poddają się żadnym regułom, nie można zaklasyfikować ich w ścisłe ramy. Trzeba jednak pamiętać, że eklektyczne mieszkanie musi być spójne. Mieszkanie, które nie będzie miało cech przewodnich będzie chaotyczne. Przebywanie w takim wnętrzu może być męczące.

Kto pokocha eklektyczne wnętrza?

Styl eklektyczny jest przeznaczony dla osób, które lubią bawić się aranżacją wnętrz. Mają wyczucie i umiejętność łączenia kolorów, faktur i różnorodnych mebli z minionych epok, jak i tych współczesnych.

Eklektyzm jest również bardzo dobrą propozycją dla osób, które lubią zmiany i eksperymenty. Możliwość kupowania nowych mebli, dodatków i dekoracji sprawia wiele radości. Jest to również świetna zabawa, którą docenią osoby, które uwielbiają zmiany i źle czują się w mieszkaniach, które latami wyglądają tak samo.

Wnętrza eklektyczne są również interesującą propozycją dla osób, które nadal nie są w stanie określić jaki styl jest im najbliższy. Mieszkając w tak różnorodnym i zaskakującym mieszkaniu można znaleźć odpowiedzi na pytania, które meble się lubi, jakie są nam zupełnie obojętne oraz co sprawia, że czujemy się nie komfortowo.

Przeczytaj więcej na mandihouse.pl