nall.pl

Atrakcyjne wnętrza

regal na zabawki
Wnętrza

Jaki regał na zabawki warto wybrać?

Funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni w mieszkaniach, w których przebywają dzieci nie zawsze jest łatwe. Ze względu na duże ilości zabawek często trudno jest utrzymać porządek. Dlatego też warto zdecydować się na specjalny regał, który umożliwi praktyczne ułożenie przedmiotów należących do pociechy. Czym powinien charakteryzować się taki mebel i jaki warto wybrać?
Przede wszystkim, regal na zabawki musi zapewniać dziecku swobodny dostęp do wszystkich przedmiotów. Dlatego też nie powinien być zbyt wysoki. Decydując się na model z półkami, do których dziecko nie sięgnie, warto w najwyższych częściach umieścić rzadziej wykorzystywane akcesoria. Ich odpowiednie uporządkowanie sprawi, że rodzice bez trudu będą mogli odnaleźć określone przedmioty i podać je dzieciom. Ważne jest też to, żeby regał był bezpieczny dla pociechy. Specjalne modele dostosowane do układania zabawek są zwykle bardzo lekkie. Proste, ażurowe konstrukcje umożliwiają wygodne układanie przedmiotów na półkach. Jednocześnie nie trzeba się obawiać, że dziecko mogłoby zrobić sobie krzywdę. Jakie dokładnie modele można odnaleźć w tej kategorii?
Przy tworzeniu regałów na zabawki wykorzystuje się różne pomysły. Meble z tej grupy mogą być wykonane z drewna lub tworzyw sztucznych. Pojawiają się tu również przedmioty z miękkich tkanin. Popularne rozwiązania to między innymi proste plastikowe półki z dopasowanymi do nich pojemnikami na akcesoria. Możliwe jest również odnalezienie drewnianych stelaży z płachtami materiału, na których układa się zabawki. Wśród często wybieranych rozwiązań dostrzec można też specjalne, miękkie szuflady umieszczane na półkach z tkanin. Tego typu regały często można również składać. W tym przypadku konstrukcje często łączy się za pomocą rzepów. Do ich zalet zaliczyć można to, że są zupełnie bezpieczne dla dzieci. Miękkie i lekkie elementy, nawet po przewróceniu nie wyrządzą żadnych szkód. Na co jeszcze zwrócić uwagę?
Warto upewnić się, że dany regał jest funkcjonalny i dopasowany do rodzaju posiadanych przez dziecko zabawek. Książeczki i pluszaki zwykle wygodnie układa się na półkach. Kolekcje niewielkich przedmiotów i figurek warto włożyć do szuflad lub pojemników. Zaleca się dopasować wymiary i układ mebla do zapotrzebowania domowników. Możliwe jest odnalezienie modeli, które posiadają zarówno półki, jak i szuflady. Warto też upewnić się, że regał będzie atrakcyjny dla dziecka. Kolorowe akcesorium z wizerunkami uśmiechniętych twarzy lub rysunkami zwierząt na pewno przypadnie maluchom do gustu.

Przeczytaj więcej na zabawkibilbo.pl