nall.pl

Atrakcyjne wnętrza

przedłużanie rzęs
Wnętrza

Przedłużanie rzęs – co powinnyśmy o nim wiedzieć

Nic tak pięknie nie podkreśla naturalnych walorów oka, jak oprawa długich i ciemnych rzęs. Jednak codzienne nakładanie maskary obciąża rzęsy, kosmetyk może się rozmazać i podrażnić oko, a przyklejanie rzęs sztucznych wymaga wprawy i jest czasochłonne. Jeśli zastanawiasz się, czy zabieg semipermanentnego przedłużania rzęs jest rozwiązaniem dla Ciebie, poniżej znajdziesz najbardziej przydatne informacje.

Przedłużanie rzęs wykonuje się poprzez doklejanie rzęs sztucznych do pojedynczych naturalnych włosków. Zabieg można wykonać w różnych proporcjach, które określają ilość sztucznych rzęs doklejonych do rzęsy naturalnej. Proporcje dobieramy wspólnie z kosmetyczką, ponieważ zależą one od stanu naszych rzęs oraz tego, jaki chcemy osiągnąć efekt końcowy. Rzęsy można dokleić na całej długości lub tylko w zewnętrznym kąciku oka. Różne salony mają w ofercie rzęsy wykonane z różnych materiałów – jedwabne, syntetyczne, a nawet z futra norek. Obecnie najlepsze są dobrej jakości rzęsy syntetyczne; są bardzo lekkie, trwałe i idealnie imitują naturalne ludzkie rzęsy.

Pierwszy zabieg przedłużania rzęs może trwać nawet do dwóch godzin, ponieważ naklejanie włosków musi być bardzo precyzyjne. Pełny efekt utrzymuje się od dwóch do czterech tygodni, zależnie od tempa, w jakim rosną nasze rzęsy, ponieważ sztuczne wypadają razem z nimi. Jednak kolejne zabiegi polegają już tylko na uzupełnieniu ubytków i trwają o wiele krócej, mniej więcej pół godziny. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, może ewentualnie nieco nudny; jeśli poczujesz pieczenie, ból lub dyskomfort, od razu zgłoś to kosmetyczce wykonującej zabieg, ponieważ może to oznaczać reakcje alergiczną na klej, który jest aplikowany na początku zabiegu. W takim wypadku klej należy od razu zmyć. Dobre salony mają kilka rodzajów kleju różniących się składem, w tym takie przeznaczone do szczególnie wrażliwej skóry, więc jeśli w przeszłości wystąpiła u Ciebie reakcja alergiczna na kosmetyki, najlepiej zgłosić to jeszcze przed zabiegiem. Jeżeli dyskomfort nie ustąpi po zmyciu kleju, lub wyraźnie poczujesz, że jest powodowany innym czynnikiem, najlepiej poproś o przerwanie zabiegu. Oczy i ich okolice są bardzo wrażliwe i żadne zabiegi w ich okolicy nie powinny być wykonywane przez niewykwalifikowane osoby.

Pamiętaj, żeby na przedłużanie rzęs wybrać się do sprawdzonego salonu. Jeśli sama nie chodzisz do konkretnej kosmetyczki, popytaj wśród znajomych – może ktoś miał już wykonywany ten sam zabieg i będzie mógł polecić profesjonalny salon.

Przeczytaj więcej na monalisa.com.pl