nall.pl

Atrakcyjne wnętrza

Płyty tarasowe od Jadar
Dom

Płyty tarasowe od Jadar

Płyty tarasowe: wysokiej jakości materiały i szlachetny wygląd

Dobrze dobrane płyty tarasowe są istotną częścią tarasu, który planujesz. Obok wymagań jakościowych odgrywają one decydującą rolę w kształtowaniu wyglądu. W poniższym artykule, dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o projektowaniu patio z płyt i co należy wziąć pod uwagę w zakupie.

Jaki materiał powinienem wybrać?

Podczas gdy betonowe płyty tarasowe były standardem. To, który materiał jest bardziej odpowiedni dla Państwa projektu, zależy od indywidualnych wymagań.

Betonowe płyty tarasowe

Beton jest jednym z najbardziej wytrzymałych materiałów, zwłaszcza do zastosowań zewnętrznych. Ponadto, odpowiadające im płytki na metr kwadratowy są w wielu przypadkach znacznie tańsze niż ich odpowiedniki wykonane na przykład z drewna lub ceramiki. Powierzchnie są zazwyczaj impregnowane w celu zwiększenia odporności na warunki atmosferyczne. Te płytki podłogowe są dostępne nie tylko jako szare płytki tarasowe, jak są one klasycznie znane, ale są również dostępne w innych wariantach kolorystycznych.

Ceramiczne płytki tarasowe

Ceramiczne płytki tarasowe odznaczają się wyjątkową wytrzymałością. Ponadto wchłaniają bardzo mało wody, dzięki czemu są wyjątkowo odporne na warunki atmosferyczne. Jeśli chodzi o wzory, można wybierać spośród wielu różnych wersji, aby nadać patio specjalny styl.

Jakie narzędzia są potrzebne do ich ułożenia?

Ceramiczne i betonowe płyty tarasowe są najczęściej układane na poziomie gruntu. Szczególnie ważne jest wcześniejsze zagęszczenie i wyrównanie podłoża, tak aby wszystkie płyty leżały płasko. Idealnie byłoby, gdyby do tych prac przygotowawczych użyć płyty wibracyjnej. Jeśli nie posiadasz takiego urządzenia, masz możliwość wypożyczenia go online na jednorazowy użytek. W ten sposób oszczędzasz na wysokich kosztach zakupu.

Kiedy należy kupić podbudowę tarasową?

Podbudowa z desek ma sens pod pewnymi warunkami. Za pomocą podkonstrukcji można dopasować wysokość tarasu do wyjścia na balkon, np. w części salonowej. Podbudowa nie jest jednak odpowiednia dla kamiennych płyt podłogowych, ponieważ w tym przypadku wskazany jest solidny fundament.

Zasadniczo potrzebne są kamienie fundamentowe z wgłębieniami na podbudowę tarasu, w które wkłada się pasujące listwy drewniane lub kwadratowe. Upewnij się, że siatka lub odległość między kamieniami fundamentowymi jest wystarczająco wąska, aby uzyskać najwyższą możliwą nośność.

Bardzo dobrą alternatywą są konstrukcje nośne wykonane z szyn aluminiowych. Można je kupić w postaci gotowych systemów lub samodzielnie przyciąć szyny na żądany wymiar. Szyny stwarzają idealne warunki do zastosowania atrakcyjnych ceramicznych płytek tarasowych.