nall.pl

Atrakcyjne wnętrza

Lifestyle

Wielozadaniowe roboty kuchenne – ranking

Roboty kuchenne to typ urządzeń, bez których nie obejdzie się nikt, kto przedkłada własnoręczną sztukę kulinarną ponad stołowanie się w lokalach gastronomicznych. Samodzielnie przyrządzane — przy pomocy wielozadaniowego robota kuchennego — danie lub ciasto, z pewnością będzie smakowało dużo lepiej niż zamówione w restauracji.

Funkcjonalne urządzenia do kuchni

Spośród dostępnych na rynku niezliczonych modeli robotów kuchennych, na szczególną uwagę zasługują urządzenia, które oprócz podstawowych funkcji rozdrabniania, ubijania czy wyrabiania ciasta, mają dużo więcej funkcjonalnych programów, koniecznych do przyrządzenia różnorodnych dań, zarówno obiadowych, jak i deserowych.

Roboty kuchenne

Jak nazwa wskazuje – robot kuchenny to urządzenie wielozadaniowe; potrafi wykonać wiele czynności, które wykonywane ręcznie pochłaniają zbyt wiele czasu i energii. Z tego powodu, kupując nowy robot kuchenny, powinno się zwrócić uwagę na jego funkcjonalność, możliwość dokupienia dodatkowego wyposażenia oraz klasę energetyczną, bowiem te urządzenia posiadają silniki o różnej mocy, co wiąże się z większym lub mniejszym zużyciem energii elektrycznej.

Robot kuchenny ranking

Oto – według sondaży – najbardziej popularne modele robotów kuchennych, najchętniej kupowane zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych:

1. Philips Viva Collection HR7762 – wielozadaniowy robot kuchenny, składający się z blendera, młynka oraz pojemnika. Wyposażony jest w cztery wymienne tarcze do rozdrabniania produktów, noże do siekania, kielich z nożem stałym do produkowania koktajli, końcówki do wyrobu ciast, blender, młynek do mielenia i wiele innych akcesoriów. Wszystkie elementy, prócz kielicha z nożem można myć w zmywarce.

2. Bosch MUM58364 jest wielozadaniowym robotem, zaopatrzonym w imponującą ilość akcesoriów. Urządzenie służy do tarcia i rozdrabniania warzyw, ubijania piany, miksowania, cięcia produktów w kostkę, wyciskania soku, krojenia na plastry i do wielu innych czynności. Większość elementów wyposażenia można myć w zmywarce. Dodatkową zaletą robota jest możliwość rozszerzenia wyposażenia.

3. MPM iCoook MRK-18 to rodzaj termomixu, który oprócz funkcji ubijania piany, zagniatania ciasta, tarcia, rozdrabniania, krojenia i miksowania, ma także funkcję gotowania. Wyposażony jest w timer z możliwością zaprogramowania programów oraz czasu pracy.

4. Kenwood Cooking Chef XL KCL95.424SI Gotujący robot planetarny – ten typ urządzenia to robot planetarny zaopatrzony w dodatkową funkcję gotowania indukcyjnego oraz gotowania na parze. Dodatkowym atutem robota jest wbudowana waga, dzięki której można precyzyjnie odmierzyć wagę składników.

5. Sencor STM 6350WH – jest to robot planetarny wzbogacony o funkcje robota kuchennego. Może mielić, siekać, rozdrabniać, trzeć warzywa i owoce oraz ubijać składniki na ciasto. Dodatkowym wyposażeniem jest przystawka do nadziewania kiełbas.

Wszystkie dostępne urządzenia są wykonane w wysokiej technologii z doskonałej jakości materiałów i pięknie prezentują się na blacie kuchennym.