nall.pl

Atrakcyjne wnętrza

Wnętrza

Jak zaaranżować nowoczesną jadalnię?

Jadalnia w mieszkaniu to niezbędny element. To tu spożywamy rodzinne posiłki, przyjmujemy gości, ale również pijemy popołudniową kawę czy gramy z dziećmi w gry planszowe. Jak powinna wyglądać nowoczesna jadalnia, która będzie elegancka i funkcjonalna?

Styl skandynawski

Nowoczesne jadalnie bardzo często są w stylu skandynawskim. Nie ma się czemu dziwić. Jest to styl, który już kilka lat temu wszedł przebojem do naszych mieszkań, i który pokochaliśmy całym sercem. Dlaczego?

Nowoczesne jadalnie w stylu skandynawskim powinny mieć duży stół, przy którym wszyscy wygodnie usiądą do obiadu. Ważne jest zadbanie o naturalne materiały, które kochają Skandynawowie.

Drewniany stół będzie idealny. Bardzo ciekawie wyglądają stoły dwukolorowe. Decydując się na drewniane nogi warto wybrać bielony blat. I odwrotnie. Drewniany blat to idealna baza dla bielonych nóg.

Ważnym elementem funkcjonalnej jadalni są krzesła. Krzesła w stylu skandynawskim są wygodne, z oparciem oraz bardzo często z podłokietnikami. Bardzo ważnym elementem są drewniane nogi, które jednak nie sprawiają wrażenia, że mebel jest ciężki i toporny. Krzesła scandi są delikatne i subtelne.

Klasyczne jadalnie

Nowoczesne jadalnie często odwołują się do klasycznego stylu. Długi, prosty stół to rozwiązanie, które sprawdzi się w każdym mieszkaniu. Do mniejszych jadalni warto wybrać stół, który jest rozkładany. Na rodzinne przyjęcia będzie to wygodny mebel, przy którym wszyscy będą komfortowo siedzieli. Na co dzień złożony, nie będzie zagracał przestrzeni.

Bardzo ważnym elementem klasycznej jadalni są krzesła. Idealnie wyglądają proste, krzesła tapicerowane. Wybierając materiał, należy zwrócić uwagę, by był on łatwy do utrzymania w czystości.

Eleganckim i bardzo ekskluzywnym obiciem jest skóra. Jest to materiał trwały i łatwy do utrzymania. Trzeba jednak pamiętać, że skóra nie jest najwygodniejsza do długiego siedzenia. Jej największą wadą jest cena, która nie należy do niskich. Tańszym, ale również mniej wytrzymałym odpowiednikiem skórzanych obić jest eco skóra, która również wygląda bardzo elegancko.

Tworzywo sztuczne i metal

Nowoczesne jadalnie, w których wykorzystane są do aranżacji tworzywa sztuczne oraz metal to idealna propozycja dla kobiet, które nie boją się radykalnych rozwiązań.

Plastikowe krzesła „duchy” to już kultowe meble. Idealnie będą wyglądały przy niewielkim okrągłym stole. Warto również postawić na kolorowe rozwiązania. „Duchy” w mocnych kolorach to sposób na wprowadzanie koloru do jadalni.

Równie atrakcyjnie wyglądają stoły do jadalni na metalowych nogach. Dzięki delikatnym rozwiązaniom stół wydaje się mniej przytłaczający. Jest to rozwiązanie, które jest idealne do niewielkich salonów, w których znajduje się nie tylko nowoczesna jadalnia, ale również kącik wypoczynkowy i telewizyjny.

Nowoczesne jadalnie mogą być bardzo różnorodne i ciekawe. Charakteryzuje je jednak jeden wspólny element. Zawsze na pierwszym miejscu stawiają komfort i wygodę. Krzesła są dobrze wyprofilowane a stół dostatecznie duży, tak by spożywanie posiłku było przyjemnością.