nall.pl

Atrakcyjne wnętrza

dom na halloween
Dom

Jak przystroić dom na Halloween, nie wydając fortuny

Ty myślisz o zniczach i kwiatach na Wszystkich Świętych, a Twoja pociecha nie może się już doczekać Halloween? Wbrew pozorom wybór stroju to dopiero początek. Obecnie coraz popularniejsze jest także przygotowanie domu na Halloween. Jak zrobić ozdoby własnoręcznie? Oto kilka pomysłów, które sprawdzą się, nawet jeśli nie masz zdolności manualnych.

Ozdoby na Halloween – zrobić samemu czy kupić

Tradycja ozdabiania domów przyszła do nas z Ameryki, ale kojarzy się bardziej z Bożym Narodzeniem. Halloween ma jednak również swoje symbole, bez których dzieci nie wyobrażają sobie tego święta. Takie ozdoby możesz kupić albo zrobić własnoręcznie. Chociaż zakup gotowców to spora oszczędność czasu, może zabrać całą frajdę Twojemu dziecku. Nie da się również ukryć, że kupne ozdoby są zazwyczaj o wiele droższe niż te zrobione samodzielnie. Wspólne przygotowywanie takich ozdób to również okazja do tego, by spędzić czas razem ze swoją pociechą, świetnie się bawiąc, a przy okazji, oswajając strachy i lęki. Przygotowania do Halloween mogą być doskonałym wstępem do rozmowy tego typu. Co więcej, możesz wyjaśnić, skąd wzięło się to święto i że Słowianie również mieli własne, nazywane dziadami.

Jak ozdobić dom na Halloween i jak się przygotować

Czego nie może zabraknąć w domu na Halloween? Jak w prosty sposób zrobić efektowne ozdoby? Oto kilka sprawdzonych pomysłów.

Przygotuj mnóstwo cukierków

Kiedy Twoja pociecha ruszy na cukierkowe łowy, do Twoich drzwi zapukają inne dzieci, pytając: cukierek albo psikus. Policz wcześniej mniej więcej, ilu małych czarownic, duchów i potworów możesz się spodziewać. Dzięki temu unikniesz sytuacji, w której zabraknie Ci słodyczy. Dla bezpieczeństwa, kup kilka rodzajów cukierków, na wypadek, gdyby któreś z dzieci było uczulone na czekoladę, gluten, czy któryś z barwników.

Zapytaj dziecko z wyprzedzeniem za co chce się przebrać

Wyczarowanie kostiumu dzień przed Halloween może być trudne, bez względu na to, czy planujesz kupić, wypożyczyć przebranie, czy zrobić je samemu. Dla Ciebie może być obojętne, czy Twoja pociecha będzie kościotrupem czy upiorem, ale niewykluczone, że Twoje dziecko ma już konkretną wizję, tego, jak chce wyglądać na Halloween. Żeby uniknąć sytuacji, w której nie zdążysz zrealizować tego marzenia, porozmawiaj o pomyśle malucha z odpowiednim wyprzedzeniem.

Zawieście upiorne girlandy

Z kawałków kolorowego papieru wytnijcie dynie, kapelusze wiedźmy lub duchy, a następnie zawieście je na oknie. Możecie stworzyć dowolne wzory. Tutaj ograniczeniem jest tylko wyobraźnia.

Zróbcie upiorne lampiony

Każde dziecko wie, że symbolem Halloween jest dynia. Wystarczy wyciąć jej wnętrze, wydrążyć oczy i upiorny uśmiech, a do środka dla lepszego efektu, włożyć świeczkę. Taką ozdobę, jeśli dynia jest duża, możecie postawić w domu, a jeśli mała – zawiesić na drzwi, by witała gości.

Utkajcie pajęczą sieć

Pająka możecie zrobić z plasteliny lub modeliny, a w roli pajęczyny świetnie sprawdzi się na przykład biała nić. Możecie zawiesić ją na drzwiach lub meblach.

Zaproście upiory

Białe prześcieradła i guziki wystarczą, by w Waszym domu zaczęły straszyć duchy. Prześcieradła możecie zawiesić na przykład na werandzie.

Stwórzcie papierowe lampiony

Mroczny nastrój stworzą również papierowe lampiony, ozdobione czarnymi wzorami. Wystarczy, że umieścisz w nich źródło światła i efekt murowany.

Jak ozdobić dom na Halloween – podsumowanie

Przygotowując się do Halloween, pamiętaj również o bezpieczeństwie swojego dziecka, zaopatrz je w tzw. “odblaski” i ustal, gdzie i do której godziny dokładnie może zbierać cukierki. Jeśli bezpieczeństwo Twojej pociechy jest dla Ciebie ważne pomyśl także o solidnym ubezpieczeniu domu.

Materiał zewnętrzny