nall.pl

Atrakcyjne wnętrza

Wnętrza

Pomysły na zasłony do wnętrz klasycznych i nowoczesnych

Zasłony to eleganckie wykończenie okna, które sprawia, że pomieszczenie nabiera stylu i klasy. Nie jest to jednak wyłącznie dekoracja. Zasłony chronią nas również przed światłem oraz czujnym okiem sąsiadów. Jaki pomysł na zasłony ożywi wnętrze?

Klasyczne rozwiązania

Zasłony do pokoju w jednolitym kolorze to rozwiązanie, które sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Jest eleganckie, gustowne i może mieć wiele rozwiązań.

Zasłony mogą spływać luźno na ziemię. W mniejszych pokojach warto upiąć je po bokach, dzięki czemu salon będzie wydawał się bardziej przestronny.

Zasłony można wybierać tak, by komponowały się z wystrojem wnętrza. W takiej sytuacji stawiamy na kolory, które będą dopasowane do mebli oraz dodatków. Zasłony szare, kremowe czy beżowe wpiszą się idealnie w wystrój klasyczny. Takie zasłony są dopełnieniem stylizacji.

Inny pomysł na zasłony to potraktowanie ich jak element dekoracyjny, którego zadaniem jest wprowadzenie koloru. Czarne zasłony sprawdzą się w dużym, przestronnym pokoju. Sprawią, że będzie on elegancki i ekskluzywny. Należy jednak unikać tego koloru w pokojach o niewielkich rozmiarach, gdyż z czarnymi zasłonami będą wydawały się małe i przytłaczające.

Zasłony w ciekawym, mocnym kolorze będą atrakcyjnym akcentem. Czerwone ożywią pokój. Jasno zielone są idealne do wiosennych i letnich stylizacji. Fioletowe sprawią, że pokój będzie elegancki i tajemniczy. Turkusowe są radosne i gustowne.

Wzór ma znaczenie

Do nowoczesnego salonu idealnie sprawdzą się zasłony w ciekawe wzory, które ożywią przestrzeń. Pomysły na zasłony do eleganckiego salonu muszą być niebanalne i gustowne.

Wielkie, złote liście monstery sprawdzą się w salonie nowoczesnym. Subtelne storczyki w pokoju dziennym, który jest romantyczny, a zasłony z delikatnymi kamieniami ozdobnymi w pokoju, który ma być reprezentacyjny.

Zasłony do zadań specjalnych

Zasłony to nie tylko ozdoba wnętrza. Mają również funkcje praktyczne. W pokoju, który jest usytuowany na południe przydadzą się zasłony zaciemniające, które chronią przed nadmiarem światła. Wprowadzą do salonu całkowite zaciemnienie, gdy słońce stanie się zbyt uciążliwe.

Jest to również idealne rozwiązanie do pokoi, których okna wychodzą na ruchliwe ulice. Światło miejskich latarni, hałas ulicy czy czujne oko sąsiada nie są najbardziej pożądane w naszym życiu. Zasłony zaciemniające chronią przed światłem, ale również dźwiękiem, który jest uciążliwy.

Pomysł na zasłony zaciemniające to rozwiązanie, które może być bardzo różnorodne. Zasłony są w wielu kolorach i wzorach, więc sprawdzą się w każdym salonie oraz sypialni, gdzie uzyskanie maksymalnej ciemności odpowiada za komfort snu.

Warto wspomnieć o zasłonach w pasy, które są bardzo popularne w naszych wnętrzach. grube pasy idealnie sprawdzą się w pokojach większych. Mniejsze drobne prążki ożywią niewielka sypialnię.

Zasłony to niebanalny element aranżacji. Warto bardzo dokładnie zastanowić się, jakie będą idealne do naszego pokoju. Jest to szybki sposób na odświeżenie wnętrza, które stanie się eleganckie i nowoczesne.