nall.pl

Atrakcyjne wnętrza

Wnętrza

Aranżacja łazienki na poddaszu – o czym trzeba pamiętać?

Poddasze to jedno z najciekawszych miejsc w domu. Skosy oraz okna w dachu wprowadzają niesamowity klimat do pomieszczenia. Idealna na poddaszu będzie sypialnia, ale równie atrakcyjna będzie łazienka. Jakie aranżacje łazienki na poddaszu będą najciekawsze?

Wanna – ozdoba pomieszczenia

Aranżacje łazienki na poddaszu w dużej mierze zależą od jej rozmiarów. Decydując się na pokój kąpielowy, można pozwolić sobie na niecodzienne rozwiązania.

Asymetryczna wanna w łazience to niebanalny element dekoracyjny. Warto zadbać, by również jego ustawienie było inspirujące.

Wanny wolnostojące ustawione na środku łazienki to najważniejszy element dekoracyjny pomieszczenia. Wanna okrągła na delikatnym podwyższeniu będzie wyglądała nowocześnie i niebanalnie. Dla miłośników stylu retro idealna będzie klasyczna wanna na lwich łapach. Do takiej wanny warto dobrać baterię stojącą, która będzie w kolorze miedzi lub czarna.

Wanny asymetryczne równie atrakcyjnie wyglądają ustawione wzdłuż ściany. Nie jest jednak konieczne ustawianie ich w rogu. Warto wyeksponować je na środku ściany. W rogu można ustawić elegancki kwiat, który ożywi łazienkę lub kosz na pranie, który zawsze się przydaje.

Jak poradzić sobie w małej łazience?

Nie zawsze na poddaszu łazienka może być duża i przestronna. Małe łazienki ze skosami są niezmiernie trudne do zaprojektowania.

Aranżacja łazienki na poddaszu z wanną często wydaje się być niemożliwa. Nie jest to prawdą! W takiej sytuacji warto skoncentrować się na wannach narożnych, które zajmują mniej przestrzeni, a komfort kąpieli pozostaje niezmieniony.

Wanna narożna pozwala na wykorzystanie rogu łazienki. Dzięki temu na ścianie można zrobić dodatkowe półki, ustawić pralkę czy zaaranżować szafę.

Biała, szara czy kremowa?

Aranżacja łazienki na poddaszu w klasycznych kolorach to rozwiązanie, które będzie modne przez wiele lat. Naturalne kolory bardzo łatwo odświeżyć przy pomocy dodatków w intensywnych kolorach.

Ręczniki, mydelniczka, pojemniki na szczoteczki do zębów czy dywanik na podłodze pozwolą na szybka zmianę kolorystyki i charakteru łazienki. Jest to sposób, który nie wymaga wielu zabiegów, a jednocześnie daje duże efekty.

Klasyczne, stonowane kolory to sposób na modną łazienkę na parę, najbliższych lat. Dzięki takiemu podejściu za chwilę nie będziemy zmuszeni do kolejnego remontu, który na pewno okaże się kosztowny.

Ach, te skosy!

Aranżacja łazienki na poddaszu nie jest łatwym zadaniem. Skosy są jej największą ozdobą, ale i trudnością.

Klasyczne meble nie są dobrym rozwiązaniem do łazienki na poddaszu. Planując szafy warto wybrać te na wymiar, które będą dostosowane do indywidualnych wymagań pomieszczenia. Dzięki temu łazienka będzie idealnie zaaranżowana, a każde dostępne miejsce zostanie maksymalnie wykorzystane.

Łazienka na poddaszu musi być dobrze doświetlona. Sztuczne światło to nie jedyne rozwiązanie. Okna dachowe nie tylko wprowadzą słońce do pomieszczenia, ale jednocześnie bardzo atrakcyjnie wyglądają. Ustawiając wannę pod oknem można odbyć wieczorną kąpiel pod gwiazdami.