nall.pl

Atrakcyjne wnętrza

Wnętrza

Jaka szafa do sypialni sprawdzi się najlepiej?

Sypialnia jest pomieszczeniem, w którym odpoczywamy, relaksujemy się, ale również przechowujemy swoją garderobę. Warto zadbać, by była praktyczna i jednocześnie elegancka. Jaka szafa do sypialni?

Szyte na miarę

Zastanawiając się, jaka szafa do sypialni warto pamiętać, że najważniejsze jest kompleksowe wykorzystanie dostępnego miejsca. Ma to ogromne znaczenie przede wszystkim w niewielkich pokojach, gdzie każdy centymetr powierzchni jest ważny. Nie można pozwolić sobie na stratę miejsca, które będzie nieużytkowane.

Każdy z nas jest inny, mamy inne potrzeby i inna garderobę. Rodzaj posiadanej garderoby wpływa na wygląd szafy oraz jej elementy składowe. Osoby, które posiadają więcej ciuchów, takich jak garsonki czy garnitury powinny zadbać, by w szafie znalazło się dużo wieszaków. Dzięki nim ciuchy będą przygotowane do wyjścia, a rano nie będzie konieczności prasowania.

Osoby prowadzące luźniejszy styl życia, posiadające więcej ciuchów sportowych lub casualowych będą potrzebowały więcej półek oraz koszy, w których znajdą się koszulki czy bluzy dresowe.

Wybierając szafę do sypialni koniecznie trzeba pamiętać, by wyodrębnić miejsce na buty, które mogą znajdować się na półkach na dole szafy. Konieczne jest również znalezienie miejsca na odkurzacz, deskę do prasowania czy żelazko. Jest to sprzęt niezbędny w domu, a często o nim zapominamy projektując wymarzoną szafę.

W sypialni bardzo ważne jest wykorzystanie powierzchni, która jest dostępna. Szafy na wymiar, które sięgają do sufitu gwarantują, że przestrzeń zostanie dobrze wykorzystana. Na górze szafy warto przechowywać odzież sezonową, pościel, koce czy rzadko używane obrusy.

Front – ozdoba szafy

Zastanawiając się, jaka szafa do sypialni nie można zapomnieć o kwestiach estetycznych. Fronty szafy muszą być dopasowane do stylu, w jakim urządzona jest sypialnia. Dzięki temu stworzymy pomieszczenie, które jest spójne i harmonijne.

W sypialni w stylu skandynawskim sprawdzi się szafa o białych frontach. Warto wybrać szafę z drewna, które jest ulubionym materiałem Skandynawów. Szafa z lustrzanymi drzwiami sprawdzi się w sypialni nowoczesnej. Jest to nie tylko eleganckie rozwiązanie, ale również bardzo praktyczne. Lustro optycznie powiększy niewielki pokój.

W nowoczesnym pokoju świetnie wyglądają również szafy z czarnymi lustrami. Wnętrze staje się gustowne i ekskluzywne. Nie jest to jednak rozwiązanie, które sprawdzi się w rodzinach, w których są małe dzieci. Malutkie rączki na czarnym lustrze nie są elementem dekoracyjnym.

Do niewielkich pokoi bardzo ciekawym rozwiązaniem są szafy o frontach jednolitych, jasnych, najlepiej w kolorze ściany. Drzwi zlewające się ze ścianą powodują, że pomieszczenie wydaje się większe i przestronniejsze. Warto zadbać, by były z płyty odbijającej światło, które swoją grą optycznie powiększy pokój.

Wybierając szafę do sypialni trzeba ją koniecznie bardzo dobrze przemyśleć. Mebel, który będzie praktyczny i funkcjonalny będzie sprawiał radość przez wiele lat. Eleganckie rozwiązanie wpłynie na estetykę wnętrza. Sypialnia będzie estetyczna i przytulna.