nall.pl

Atrakcyjne wnętrza

barek domowy
Wnętrza

Barek domowy – jak go wykonać? Lepszy gotowy czy na wymiar?

Marzysz o barku domowym, który będzie idealnym miejscem do spotkań wraz z przyjaciółmi przy dobrym alkoholu? Zobacz, w jaki sposób można przygotować takie miejsce w swoim domu!

Jaką postać może mieć barek domowy?

Stworzenie domowego baru może być doskonałym wyborem dla tych, którzy lubią przyjmować gości lub po prostu chcą w atrakcyjnym otoczeniu wypić drinka po długim dniu. 

Barek domowy może mieć różne formy, na przykład może mieć on postać wolnostojącego wózka z alkoholami i kieliszkami, ale również wydzielonej części w pomieszczeniu z zabudową prezentującą kolekcję trunków, ladą barową oraz siedziskami.

Wobec tego przed zdecydowaniem się na wykonanie domowego barku konieczne jest wybranie jego formy.

Jak wykonać barek domowy?

Wykonanie barku domowego nie musi być skomplikowane. Oto najważniejsze etapy jego budowy:

1. Wybierz miejsce

Na początku określ, gdzie chcesz umieścić swój barek domowy. Może znajdować się w osobnym pokoju lub w rogu salonu. Przestrzeń do wykonania barku powinna odpowiadać jego wybranej formie.

2. Określ styl barku

W następnym kroku warto wybrać najlepszy styl swojego domowego baru. Przykładowo może mieć on styl nowoczesny, rustykalny lub tradycyjny. Na podstawie stylu barku możliwe będzie dobranie odpowiednich materiałów i kolorów, które będą pasowały do wystroju wnętrza.

3. Dobierz elementy barku 

Podstawowe elementy domowego barku to blat i miejsce do przechowywania. Gdy dostępna jest większa przestrzeń, można także zdecydować się na zainstalowanie zlewu lub lodówki na alkohole, lód.

4. Wykonaj barek

Barek domowy można wykonać we własnym zakresie – najprościej kupić gotowy barek. Gdy natomiast zależy nam na indywidualnym dopasowaniu go do wnętrza, warto zdecydować się na zamówienie barku w firmie, która zajmuje się realizacją tego typu zabudowy. 

Takie usługi oferuje między innymi firma stolbar.net.pl, która specjalizuje się w realizacji mebli barowych.

Barki domowe – lepsze gotowe czy na wymiar?

Wybór między barkami gotowymi a wykonanymi na miarę zależy przede wszystkim od osobistych preferencji i posiadanego budżetu. Przy podejmowaniu takiej decyzji warto uwzględnić następujące kwestie:

Dopasowanie

Barki wykonane na miarę są dopasowane do konkretnego miejsca i potrzeb klienta, co oznacza, że zazwyczaj będą lepsze niż gotowe. Gotowe barki mogą nie pasować go każdej przestrzeni i mogą nie odpowiadać preferencjom kupującego.

Jakość

Wykonane na miarę barki domowe są często wyższej jakości niż gotowe, ponieważ są wykonane z precyzją i dbałością o szczegóły. Gotowe barki mogą być wykonane z tańszych materiałów.

Styl

Barki domowe na wymiar można łatwo dostosować do indywidualnych preferencji, co pozwala na nadanie im różnych stylów.

Czas

Wyprodukowanie zabudowy barowej do domu na miarę zajmuje więcej czasu, ponieważ są one wykonywane na zamówienie dla danej osoby. Gotowe barki są dostępne od ręki, co może być wygodniejsze dla tych, którzy potrzebują ich szybko.

Cena

Barki domowe na zamówienie są na ogół droższe niż gotowe ze względu na dodatkowy czas i pracę wymaganą do ich wykonania.

Materiał zewnętrzny