nall.pl

Atrakcyjne wnętrza

kredyt hipoteczny
Nieruchomości

Czym różni się kredyt hipoteczny od kredytu pod budowę domu?

Być może tytuł mógł wprawić Cię w pewne zakłopotanie. Jak to, to kredyt hipoteczny i kredyt pod budowę domu to nie jest to samo? Dla wielu osób jest to zaskakujące. Jednak jeśli choć raz mieliśmy z tym do czynienia, to być może wiemy już nieco w tym temacie. Kredyt hipoteczny na budowę ma swoje własne zasady. Jeśli właśnie stoisz przed podjęciem ważnej decyzji o zaciągniecie kredytu, to warto poznać reguły w obu opcjach. 

Kredyt hipoteczny a kredyt na budowę domu – jak to działa? 

Warto zacząć od tego, że kredyt na budowę domu to także kredyt hipoteczny. Jest to jednak jego specyficzna forma. Dlatego warto poznać wszystkie rządzące nim zasady. Tak więc kredyt hipoteczny na budowę domu to połączenie kredytu budowlanego i hipotecznego. Pierwsza opcja jest wtedy, gdy wznosimy dom na działce budowlanej. Kredyt hipoteczny z kolei tyczy się sfinalizowanej inwestycji, kiedy dom zostaje oddany do użytku. Tak wiec kredyt hipoteczny na budowę domu pozwala na sfinansowanie postawienia swojej nieruchomości. Jednak forma kredytowania zmienia się wraz z kolejnymi etapami budowy. Więcej o kredytach hipotecznych znajdziesz tutaj: https://www.totalmoney.pl/kredyty_hipoteczne

Część budowlana i część hipoteczna – co obejmują? 

Najpierw kredyt hipoteczny na budowę domu obejmuje realizację inwestycji, czyli czas stawiania nieruchomości. Mamy wtedy umowę ubezpieczeniową. Chroni ona bank w przypadku nieszczęśliwego wypadku, śmierci lub niezdolności do pracy kredytobiorcy. Firma ubezpieczeniowa będzie musiała w takiej sytuacji przejąć spłatę kredytu. Często dodatkowo kredytobiorca musi wykupić ubezpieczenie zdrowotne, od ryzyka utraty pracy lub na nieruchomość od nieszczęśliwych wypadków.

W momencie, gdy prace budowlane zostają zakończone, umowa ubezpieczeniowa zamienia się w zabezpieczenie przez hipotekę. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o warunkach takiego kredytu, to zajrzyj a stronę www.totalmoney.pl

Jak wysoki kredyt wziąć na budowę domu? 

Wiele zależy od tego, jak wkład własny posiadamy, jak duży dom budujemy oraz ile będziemy po prostu potrzebować budżetu. Zwykle jednak wszystkie informacje zdobywamy poprzez kosztorys inwestorski. Jest on dołączany do projektu domu i dodatkowo płatny. Pozwala jednak na łatwe i bezpieczne ustalenie wysokości kredytu. Niezwykle ważnym czynnikiem przy ustalaniu spłaty jest zdolność kredytowa. To od tego zależy, jakie warunki kredytu otrzymamy i jak wysoką sumę możemy zaciągnąć.

Kredyt hipoteczny na budowę domu to popularna forma w bankach. Wiele osób decyduje się na takie przedsięwzięcie, gdyż pozwala to na łatwe poradzenie sobie z kosztami wybudowania domu. Warto więc poznać oferty różnych banków. Najlepiej skorzystać z pomocy specjalisty, który znajdzie dla nas najbardziej dogodną opcję. Dzięki temu dostaniemy maksymalną sumę pieniędzy przy najniższej możliwej racie i kwocie do spłaty.