nall.pl

Atrakcyjne wnętrza

Bidet do łazienki
Dom

Bidet do łazienki – wygoda i funkcjonalność

W standardowym wyposażeniu łazienki mamy najczęściej umywalkę oraz wannę lub brodzik. Na rynku możemy znaleźć jeszcze inne praktyczne urządzenia, które pozwalają zachować odpowiednią higienę intymną przy codziennej toalecie.

Miska ustępowa wygląda dość skromnie i nie zawsze może spełnić potrzeby użytkownika. Dlatego stylowym i praktycznym uzupełnieniem będzie bidet, który jest wygodnym i funkcjonalnym rozwiązaniem zwiększającym komfort codziennego użytkowania łazienki.

Czym jest bidet i do czego służy?

Bidety świetnie sprawdzają się zarówno w łazience, która przeznaczona jest dla mieszkańców domu, jak i odwiedzających nas gości. Dla niektórych bidet jest wyłącznie ciekawostką, ale wiele osób nie wyobraża sobie bez niego życia.

Umożliwia on bardzo szybkie odświeżenie się w ciągu dnia i jest nieodzownym elementem wyposażenia łazienki, użytkowanej przez osoby mniej sprawne ruchowo oraz osoby starsze. Bidet WC to także świetna alternatywa dla popularnego brodzika czy wanny, ponieważ można w ten sposób komfortowo i szybko zadbać o własną higienę intymną. Dorośli mogą myć w nim nogi, a dzieciom natomiast może służyć jako nisko zawieszona umywalka.

Czy warto zainwestować w bidet stojący?

Bardzo dużym atutem bidetów stojących jest to, że prezentują się elegancko i estetycznie. Dodatkowo nie ma problemów z utrzymaniem ich w czystości.

Warto zdecydować się na taki, który będzie z tej samej linii co miska WC, dzięki czemu cały komplet będzie prezentował się pięknie i funkcjonalnie. Warto wspomnieć również o tym, że bidet stojący jest stabilny oraz podkreśla aranżacje całej łazienki.

Decydując się na takie rozwiązanie będziemy mogli w komfortowej pozycji myć intymne części ciała, bez zdejmowania wszystkich ubrań. Jest to najlepsza propozycja zwłaszcza dla kobiet, które wykonują różne czynności higieniczne w łazience. Można zdecydować się na zakup bidetu klasycznego, z myjką prysznicową lub z prysznicem albo postawić na bidet WC 2w1, czyli połączenie bidetu z muszlą.

Jakie zalety ma bidet wiszący?

Wielu właścicieli nieruchomości decyduje się na bidet wiszący, ponieważ te produkty charakteryzują się różnorodnym wzornictwem i są polecane do nowoczesnych łazienek. Montuje się je na ścianie i do tego celu wykorzystuje się stelaż podtynkowy, który w większości nowych budynków jest podstawowym wyposażeniem.

Bardzo dużą zaletą takiego rozwiązania jest bezproblemowe mycie podłogi. Dodatkowo bidety wiszące mogą być montowane na dowolnej wysokości, co jest bardzo pomocne w szczególności dla osób o dużym wzroście.

Sprawdź dostępność bidetów WC w sklepie https://arenalazienek.pl/pl/c/Bidety/178.