nall.pl

Atrakcyjne wnętrza

Lifestyle

Jak wykonywać prace w ogrodzie z malutkim dzieckiem?

Wiosna jest idealnym momentem, żeby zadbać o ogród przed sezonem letnim. To właśnie teraz należy przygotować grządki, uporządkować trawnik i przyciąć krzewy i drzewa. Pracy jest niezmiernie dużo a czasu niewiele.

Jak jednak wykonać te wszystkie ważne prace ogrodowe, gdy wokół nóg biegają dzieci, które cały czas oczekują atencji dorosłych? Na szczęście są metody, dzięki którym prace w ogrodzie uda się wykonać szybko i sprawnie! Oto sprawdzone metody czym zająć dzieci podczas wykonywania najważniejszych ogrodowych prac, bez konieczności włączania im bajki.

Można wykorzystać zabawki ogrodowe

Podczas wykonywania żmudnych i nudnych prac ogrodowych dzieci zazwyczaj nie są zainteresowane tematem. Dlatego warto zorganizować im zabawę w ogrodzie, która po długiej zimie na pewno ich zaskoczy. To idealny moment by wyciągnąć wszystkie piłki, bańki mydlane oraz akcesoria sportowe. Dzieci zajęte przedmiotami i akcesoriami, których nie widziały od jesieni dadzą spokój rodzicom, którzy szybko i sprawnie dokonają wszystkich prac w ogrodzie. Można wtedy swobodnie pielić grządki, podczas gdy dzieci radośnie biegają po trawie.

Jak zorganizować prace w ogrodzie z niemowlakiem?

Jeśli dziecko jest malutkie, można wykorzystać nosidełko turystyczne, dzięki któremu bobas cały czas jest blisko nas, nawet jeśli ogród jest bardzo duży, można swobodnie się po nim poruszać, a dziecko cały czas będzie czuło bliskość rodzica. Jest to świetne rozwiązanie dla dzieci, które kochają być noszone i nie lubią odstępować rodziców ani na krok, a prace w ogrodzie przecież trzeba wykonać. Z takim nosidełkiem swobodnie można przycinać krzewy lub dbać o drzewa, nawet pielenie grządek nie sprawia trudności z maluchem, który delikatnie opiera się o plecy. Takie nosidełko sprawdzi się także podczas długich spacerów, jest świetnym rozwiązaniem dla zabieganych rodziców, którzy nie zawsze chcą zabierać ze sobą wszędzie wózek.

Akcesoria ogrodowe dla dzieci w wersji mini

Jeśli starszym dzieciom znudzi się zabawa na trawie lub bardzo chcą pomagać rodzicom warto pokazać im na czym polega prawdziwa praca w ogrodzie. Na pewno będą szczęśliwe, gdy za pomocą mini łopatki i grabków będą mogli zasadzić kwiatki lub pomóc przyciąć krzewy. Dzieci uwielbiają robić to co rodzice, jeśli pokaże się im jak pielęgnować roślinki, będą z przyjemnością oglądać, jak później rosną kwiaty lub owoce. Nawet najprostsze prace sprawią dzieciom radość. Jest to dla nich zabawa, ale także nauka. Od najmłodszych lat dzieci mogą mieć swoje domowe obowiązki, te ogrodowe także można dopisać do listy.

Czas w ogrodzie ma ogromne znaczenie. Wielu prac nie da się zostawić na później, trzeba je zrobić tu i teraz, bo inaczej kwiaty nie zakwitną, a krzewy nie dadzą owoców. Ważne, by sprytnie zająć dzieciom czas, aby mogły cieszyć się zabawą, nawet jeśli ma to być praca w formie zabawy. Dzieci kochają naśladować rodziców, jest dla nich ważne by uczestniczyć we wspólnych pracach domowych. Jest to nauka odpowiedzialności, a do tego ogród może wyglądać wspaniale