nall.pl

Atrakcyjne wnętrza

Wnętrza

Nie tylko ekspres ma znaczenie- akcesoria do ekspresu

Pyszna, gorąca, aksamitna kawa to napój, który ma bardzo wielu miłośników. Eksperci w temacie parzenia kawy twierdzą, że najlepszą kawę uzyskuje się z ekspresu, najlepiej ciśnieniowego. Jednak by najlepiej wykorzystać możliwości takiego urządzenia warto zaopatrzyć się także w niektóre akcesoria do ekspresu. W tym artkule opisujemy i te najbardziej typowe, jak i te mniej znane.

Akcesoria, których nie może zabraknąć

Dobry ekspres do kawy to zwykle połowa sukcesu. Duże profesjonalne maszyny do parzenia kawy mają już zwykle wbudowane pewne podstawowe akcesoria. Jednak nie każdy ma dość przestrzeni w kuchni i odpowiednią ilość pieniędzy by kupić tak zaawansowane urządzenie. Dużo taniej i wygodniej jest dokupić osobno takie akcesoria jak młynek do kawy i spieniacz do mleka.

Wiele ekspresów do kawy, także tych ciśnieniowych działa na już zmielonej kawie, te z wbudowanym młynkiem są zwykle bardzo drogie. A jak wiadomo najlepiej smakuje świeżo zmielona kawa. Właśnie dlatego najlepiej zaopatrzyć się w akcesoryjny młynek do kawy, najlepiej żarnowy. W odróżnieniu od młynków mechanicznych, te żarnowe mają możliwość regulacji grubości mielenia i co ważniejsze nie palą dodatkowo ziarna podczas mielenia.

Wielbiciele kawy z mlekiem, latte czy cappuccino koniecznie powinni zaopatrzyć się w dobry spienacz do kawy. Najprostsze tego typu urządzenia można kupić już za kilkanaście złotych. Sprawdzają się jednak tylko wtedy, gdy kawę ze spienionym mlekiem pije się tylko okazjonalnie. Ich dodatkowa zaleta, to szybkość czyszczenia. Bardziej zaawansowane spieniacze, są może trochę droższe i chwile dłużej się je myje, za to często mają również opcję podgrzania mleka

Akcesoria do ekspresu z których istnienia wielu nie zdaje sobie sprawy

Choć mogłoby się wydawać, że w akcesoria do ekspresów zaopatrują się jedynie posiadacze najprostszych urządzeń, to jest to tylko złudzenie. Także bardziej skomplikowane automatyczne ekspresy do kawy można doposażyć. Jednym z wygodniejszych rozwiązań, bez którego życia nie wyobrażają sobie profesjonaliści, jest stałe podłączenie ekspresu do wody. Takie podłączenie warto też zrobić w domowych warunkach, by nie martwić się ciągle o uzupełnianie zbiornika z wodą. Dobre podłączenie będzie od razu zawierało odpowiedni filtr do wody, dzięki czemu kawa będzie jeszcze smaczniejsza.

Mając bardziej zaawansowany ekspres do kawy w domu, taki z możliwością spieniania mleka, warto pomyśleć o lodówce do mleka. Dzięki takiej lodówce mamy kontrolę nad jakością mleka, dzięki utrzymywaniu jego w odpowiedniej temperaturze dłużej pozostanie świeże, co jest szczególnie ważne gdy takiej kawy nie robi się aż tak dużo jak w kawiarni. Dobra lodówka nie tylko utrzyma odpowiednią temperaturę mleka, ale nawet schłodzi je, jeśli np. wlejemy mleko przyniesione prosto ze sklepowej półki.

Fani kawy znają jeszcze wiele innych akcesoriów do ekspresu, dzięki którym można sprawić, by chwila prze filiżance aromatycznej kawy była jeszcze przyjemniejsza. Można by jeszcze długo wymieniać, zaczynając od pojemników do odpowiedniego przechowywania kawy, przez różne akcesoria do zdobienia napoju, po takie urządzenia jak podgrzewacze do filiżanek.