Biała kuchnia z drewnianym blatem to trend, którego popularność nie maleje. Można nawet powiedzieć, że jest to klasyka, jeżeli chodzi o kuchnię. Wiele osób decyduje się na takie rozwiązanie, gdyż biel optycznie powiększa pomieszczenie. Jest to też pomysł uniwersalny, do którego łatwo dobrać dodatki. Taki styl kuchni wpisuje się w styl skandynawski w pomieszczeniu.
Biel mebli i drewniany blat
Białe szafki to dobry pomysł do niewielkiej powierzchniowo kuchni. W połączeniu z białą ścianą potrafią naprawdę powiększyć optycznie kuchnię. Taki minimalizm ciągle jest w trendach.
Zestawienie białych szafek z drewnianym blatem ociepla pomieszczenie. Połączenie bieli i drewna daje świetny efekt wizualny. Biała kuchnia nie jest wówczas taka chłodna, sterylna, ale ocieplona kolorem drewna i zbliżona do natury.
Jeżeli chodzi o szafki, można zdecydować się na różne modele. Fronty mogą być albo błyszczące, lakierowane, albo matowe. Warto też zadbać o odpowiednie uchwyty do szafek. Ich styl może decydować o charakterze kuchni.
Wybór blatów również jest bardzo szeroki. Trzeba dokładnie rozważyć, jaki blat wybierzemy. Czy będzie drewniany, czy drewnopodobny? Buk, dąb czy jesion – te gatunki drewna są najczęściej wykorzystywane. Blaty mogą mieć kolor pobielonego drewna, odcień miodowy lub kolor ciemnego drewna. Ważne, by blat był wytrzymały, odporny na ścieranie, wilgoć, zarysowania, a w przypadku drewna – odpowiednio zaimpregnowany.
Kolorowe czy stonowane dodatki?
Biała kuchnia z drewnianym blatem pozwala na duże możliwości aranżacyjne. Można postawić na jasne dodatki, które wpiszą się w design kuchni. Mogą to być nie tylko kolory białe, ale też różnego rodzaju pastele, np. modny teraz kolor miętowy czy łososiowy.
Można też zdecydować się na kolorowe dodatki, które będą się wyróżniać. Czerwony ekspres do kawy, zielona zastawa czy brązowy chlebak – to mogą być ciekawe akcenty kolorystyczne. Świetnie w takim wnętrzu sprawdzą się dodatki czarne czy szare.
Trzeba też pomyśleć o kafelkach. Mogą być one oczywiście białe lub w innym jasnym odcieniu. Monotonię bieli warto przełamać nieoczywistym kształtem kafelków lub nietypowym ich ułożeniem. Do wyboru są także płytki kolorowe lub z różnymi motywami, np. roślinnymi lub geometrycznymi.
Jaka podłoga?
W białej kuchni z drewnianym blatem bardzo ważny jest też wybór podłogi. Bardzo dobrze sprawdza się podłoga drewniana. Można postawić na panele, deski czy płytki imitujące drewno. Korzystnie wypada miks różnych odmian czy kolorów drewna – jeden na blacie, a drugi na podłodze.
Dobry wybór
Biała kuchnia z drewnianym blatem to rozwiązanie bardzo uniwersalne, które sprawdzi się w zasadzie w każdej kuchni. Ma nowoczesny wygląd, a dzięki drewnu można ocieplić wnętrze. Nic więc dziwnego, że ciągle bardzo dużo osób urządzających kuchnię decyduje się na taki, skandynawski styl wykończenia.
Jego ponadczasowość ma wiele zalet. Łatwo także odświeżyć takie pomieszczenie. Można również nadać mu nieco inny charakter. Wystarczy dodać kolorowe dodatki czy zmienić lampę. Tego rodzaju kuchnia to dobre rozwiązanie, gdy stawiamy na salon otwarty na kuchnię. Nowoczesność, a jednocześnie uniwersalizm tego rozwiązania sprawdzi się w zestawieniu z wieloma aranżacjami salonu.