nall.pl

Atrakcyjne wnętrza

Wnętrza

Jak wybrać meble do pokoju nastolatka?

Dzieci rosną bardzo szybko. Nim się obejrzymy nasze maluchy stają się nastolatkami, które mają swoje marzenia i konkretne plany, jak ma wyglądać ich wymarzony pokój. Jakie meble do pokoju nastolatka będą idealne?

Wypoczynek

Wybierając meble do pokoju nastolatka koniecznie trzeba pamiętać o wygodnym wypoczynku. W pokoju musi znaleźć się wygodne łóżko z odpowiednio dobranym materacem.

Dzieci po ukończeniu 10 roku życia powinny mieć pełnowymiarowe łóżko. 90 X 200 cm to idealny rozmiar dla naszego dziecka. Wybierając materac należy zwrócić uwagę, by był on odpowiednio dobrany do ciężaru dziecka.

Materac, który jest za twardy sprawia, że ciało nie jest równomiernie podparte, pojawia się ucisk, który utrudnia swobodny przepływ krwi. Materac zbyt miękki powoduje, że ciało zapada się. W nocy nie rozluźniamy mięśni, co powoduje, że rano jesteśmy zmęczeni i spięci.

Wybierając meble do pokoju nastolatka warto również stworzyć kącik wypoczynkowy, w którym będzie wygodny fotel. W dużym pokoju sprawdzi się fotel wiszący, na którym odpoczynek jest prawdziwą przyjemnością, a fotel wygląda bardzo elegancko i gustownie.

Bardzo ciekawe są również pufy worki, które można dobrać do wystroju pokoju. Pufa worek, która ma wzór piłki do nogi, jest w nowoczesne graffiti czy wzór moro to idealne dopełnienie wystroju pokoju.

Miejsce do nauki

Meble do pokoju nastolatka, które są niezbędne to biurko oraz wygodne krzesło. Wybierając biurko trzeba zwrócić uwagę, by było odpowiednio duże. Na biurku powinien zmieścić się komputer, drukarka oraz powinno zostać wolne miejsce na rozłożenie zeszytów i książek.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest biurko narożne. Dzięki takiemu rozwiązaniu można w stu procentach wykorzystać róg pokoju, który bardzo często pozostaje pusty.

Krzesło, na którym siedzi nastolatek musi być bardzo wygodne. Dzieci spędzają wiele czasu w pozycji siedzącej, która jest bardzo obciążająca dla kręgosłupa. Wybierając krzesło do pokoju nastolatka należy zwrócić uwagę, by było z wygodnym oparciem, które jest profilowane.

Konieczne są podłokietniki, które pozwalają prawidłowo podpierać ręce. Podpórki pod stopy pozwalają odciążyć kręgosłup. Krzesło, które jest odpowiednio zbudowane ma ogromne znaczenie. Dzięki niemu można swobodnie siedzieć wiele godzin nie obciążając pleców.

Szafa – duża i obszerna

Wybierając meble do pokoju nastolatka nie można zapomnieć o szafie, w której dziecko będzie przechowywało ciuchy.

Warto postawić na meble w jasnym kolorze. Biała bądź szara szafa będzie idealnie wyglądała w wielu zestawach kolorystycznych. Dzięki temu można do pokoju nastolatka wybrać dodatkowe meble w innych, mocniejszych kolorach. Tak zaaranżowany pokój będzie ciekawy i niebanalny.

Szafa w pokoju nastolatka musi być duża i pojemna. Warto zastanowić się, jak dużo miejsca przeznaczyć na wieszaki, ile ma być półek oraz koszy. Dobrze zaplanowana szafa to mebel, który będzie służył dziecku przez wiele lat.

Meble do pokoju nastolatka powinny być uniwersalne i ponadczasowe. Dzięki temu zmiana elementów dekoracyjnych pozwoli na stworzenie nowego pokoju, gdy tylko nasze dziecko wyrośnie z aktualnego umeblowania.