nall.pl

Atrakcyjne wnętrza

Lifestyle

Nowoczesne płyty gazowe ich właściwości

Dobrze dobrana płyta gazowa znacznie zwiększy komfort gotowania i smak przygotowywanych na niej posiłków. Na rynku jest wiele rodzajów takich płyt i dzisiaj większość z nich to już nowoczesne płyty gazowe. Płyty najczęściej przeznaczone są do zabudowy kuchennej a ich parametry o możliwości znacznie odbiegają od rodzajów płyt gazowych oferowanych jeszcze kilka lat temu.

Nowoczesne technologie

Normalna płyta gazowa posiada cztery palniki, dwa większe i dwa mniejsze. Poszczególne różnice płyt gazowych wynikają z rodzaju materiału, z którego zostały one wykonane. Jednak całkowitą nowością, popularną od niedawna, jest płyta gazowa bez płomieni. Efekt ten został osiągnięty przez nałożenie specjalnej płyty na palniki. Płyta działa normalnie jak każda płyta gazowa ale nie ma ognia na zewnątrz. Jej palniki zostały ukryte pod szkłem. Pierwszy rzut oka na taką innowacyjną płytę gazową przyciąga skojarzenie, że patrzy się na płytę indukcyjną. Tak jednak nie jest, jest to bowiem płyta gazowa bez płomieni ale za to bardzo bezpieczna płyta gazowa.
Ta nowoczesna płyta gazowa jest bardzo łatwa i komfortowa w użyciu. Szybko się nagrzewa, łatwa jest do umycia, odporna na mechaniczne uszkodzenia i ma bardzo ładny i ciekawy wygląd.

Inne rodzaje płyt gazowych

Najważniejsze różnice płyt gazowych to rodzaj materiału, z jakiego dana płyta została wykonana. Dzisiaj tego rodzaju płyty produkuje się ze stali, z połączenia stali i żeliwa oraz z emalii. Najprostsza i najtańsza płyta gazowa to koszt około 300 złotych natomiast płyta najnowszej technologii może kosztować nawet i do 3000 tysięcy złotych.

Nowoczesne wyposażenie

Płyty gazowe wyposażone są w nowoczesne akcesoria. Mają funkcję termoobiegu, zegar, który można ustawić na czas gotowania, smażenia lub pieczenia, termostat, zabezpieczenie termowypływowe, pojemny piekarnik, łatwość wyczyszczenia płyty gazowej i ciekawy wygląd i design, który dopasuje daną płytę gazową do każdego stylu w każdej kuchni.
W piekarnikach instalowane bardzo często jest oświetlenie a przy palnikach, w niektórych płytach gazowych zainstalowano funkcję zapalniczki. Nowoczesne płyty gazowe to nowoczesna technologia ich wykonania oraz nowoczesne technologie zamontowane w nich, ułatwiające ich użytkowanie. Płyty gazowe są kompaktowe przez co łatwo jest ich rozmiar dopasować do każdej kuchennej zabudowy, są bezpieczne w trakcie użytkowania i pozwalają na przygotowanie smacznych a nie przypalonych posiłków.

Kuchnie bez ognia

Na szczególną uwagę zasługują innowacyjne kuchnie gazowe bez płomieni. Ich palniki ukryte są pod grubą warstwą szkła w wyniku czego zachowane jest szczególne bezpieczeństwo przy korzystaniu z tego typu urządzenia. Ciekawostką jest fakt, że tego rodzaju płyty gazowe są pomysłem polskich inżynierów i w całości są polskim produktem. Te płyty gazowe nie są może tanie ale cieszą się coraz większą popularnością i idealnie sprawdzają się nie tylko w nowoczesnej kuchni ale i także tej prostej i przy tym klasycznej. Te płyty gazowe są przykładem nowoczesnej technologii i innowacyjności.