nall.pl

Atrakcyjne wnętrza

Lampy z dmuchanego szkła
Dom

Lampy z dmuchanego szkła – jak oświetlić skandynawskie wnętrze

Styl skandynawski cechuje się prostotą, ale nie jest nudny. Skandynawowie cenią sobie wszelkie źródła światła, dzięki którym ocieplają swoje wnętrza. Jednym z nowoczesnych i stylowych pomysłów na aranżację oświetlenia w stylu skandynawskim są lampy z dmuchanego szkła.

Styl skandynawski – wciąż w trendach

Wnętrza w stylu skandynawskim cechuje harmonia i prostota. Kolorystyka jest stonowana, nie spotyka się tam też raczej wielu wzorów. W kwestiach dodatków i bibelotów styl ten również jest oszczędny. Skandynawowie cenią sobie naturalne materiały i piękne formy. Trzeba natomiast wiedzieć, że Duńczycy czy Szwedzi to pionierzy w kwestii stylu i trendów wnętrzarskich. Mieszkania w stylu skandynawskim, często dość eklektyczne inspirują ludzi na całym świecie.

Jakie oświetlenie w stylu skandynawskim?

Mimo całej swojej prostoty, styl skandynawski ma mocne akcenty. Jednym z nich jest właśnie oświetlenie. Odpowiednio dobrane, nie tylko pełni rolę funkcjonalną, ale również estetyczną. Jakie oświetlenie pasuje do stylu nordyckiego? Na pewno sprawdzą się w nim lampy szklane – mogą mieć finezyjne formy, pasujące do bardzo minimalistycznego salonu, jak i do nieco cieplejszej sypialni. Styl skandynawski może iść w stronę nieco rustykalną, albo czerpać ze stylu loftowego. W każdym z tych przypadków lampy szklane sprawdzą się znakomicie. Ekskluzywne lampy z dmuchanego szkła można zaaranżować w pomieszczeniach takich jak salon czy łazienka – nawet najprostszemu wnętrzu dodadzą szyku.

Dmuchane lampy – aranżacja

Lampy z dmuchanego szkła to stosunkowo nowe, bardzo designerskie rozwiązanie. Występują w rozmaitych kształtach oraz kolorach szkła. Warto wymienić chociażby:

  • obsydianowe,
  • rdzawopomarańczowe,
  • ciemnoniebieskie i topaz,
  • leśną zieleń,
  • przydymioną szarość,
  • złote.

Z wielu kształtów można wybrać ten wymarzony, bo gama jest naprawdę szeroka. Do jadalni sprawdzą się lampy w klasycznym kształcie kielicha albo łzy. Nad wyspą kuchenną albo jadalnianym stołem świetnie skomponują się 3 lampy w jednym stylu, ale w różnych rozmiarach. Do salonu można pokusić się o jedną dużą lampę sufitową, np. w kształcie spłaszczonego owalu. Co ciekawe, ze szkła dmuchanego można zrobić lampy w kształtach bardzo futurystycznych, dlatego spokojnie da się dobrać model idealny nawet do wnętrza modernistycznego.

Lampy z dmuchanego szkła to alternatywna dla znanych i nieco oklepanych rozwiązań. Pasują do wnętrz różnego typu, a świetnie uzupełnią szczególnie wnętrza w nowoczesnym skandynawskim stylu. Duży wybór lamp z dmuchanego szkła tego typu znajdziesz w ofercie marki EBB&FLOW, sprawdź produkty na https://bihome.pl/Ekskluzywne-lampy-EBBFLOW.