nall.pl

Atrakcyjne wnętrza

narzędzia do pracy w warsztacie i w domu
Dom

Narzędzia niezbędne do pracy w warsztacie i domu

Do pracy zarówno w warsztacie, jak i do wykonywania niektórych napraw w domu niezbędna jest precyzja. Zapewnić ją mogą odpowiednie narzędzia. Są nimi przede wszystkim odpowiednie typy kluczy, np. klucz dynamometryczny. Postaramy się dla Państwa przedstawić działanie kilku wybranych kluczy niezbędnych do warsztatu.

Klucz dynamometryczny

Klucz dynamometryczny wygląda bardzo podobnie z budowy do kluczu typu grzechotka. Na wybieraku dynamometrycznego klucza można zamontować nasadkę. Jednakże ma ona określony rozmiar, który musi pasować, aby mogli Państwo dokręcić śruby lun nakrętki. Co ciekawe, klucz ten daje możliwość regulowania momentu obrotowego w konkretnym zakresie. Wszystko jednakże zależne jest od danego modelu klucza dynamometrycznego. Uchwyt klucza posiada precyzyjną skalę, którą można ustawić na dowolną wartość momentu obrotowego czy ją zablokować, by podczas wykonywania czynności nie przestawiła się. 

Klucz udarowy: Jak wyposażyć przydomowy warsztat?

Klucze udarowe to przede wszystkim narzędzia do garażu lub zakładu pracy. Bardzo ważne przy zakupie takiego klucza jest sprawdzenie pewnego czynnika. Chodzi o prędkość obrotową klucza bez obciążenia. Znajdą Państwo tę informację podaną w ilości obrotów na minutę działania elektronarzędzia. Ważne jest to, iż znaleźć można aż kilka dostępnych przedziałów prędkości. Kolejnym ważnym czynnikiem decydującym o wyborze idealnego klucza udarowego do warsztatu jest maksymalny moment obrotowy urządzenia, podawany w niutonometrach. Im więcej ich, tym silniejsze i co za tym idzie – wydajniejsze – jest urządzenie. Dzięki temu odkręcą Państwo nawet bardzo mocno wkręcone lub zabezpieczone śruby. Co jeszcze jest ważne? M.in. typ uchwytu oraz standard. Klucz udarowy musi mieć również dokupioną nasadkę.

Od czego są klucze nasadowe?

Klucze nasadowe znajdą zastosowanie przede wszystkim w warsztacie samochodowym lub przydomowym. Są to też jedne z najbardziej uniwersalnych rodzajów tego typu narzędzi. Ponadto nasadki w kluczu można łatwo zmienić. Z kolei uchwyt posiada grzechotkę, dzięki której można szybko wykonać zadania związane z nakrętkami oraz pracą ze śrubami. Zatem klucze nasadowe są potrzebne w warsztacie samochodowym, wielu zakładach przemysłowych czy garażu. Jednak warto je mieć też pod ręką w domu, by móc szybko wykonać jakieś majsterkowanie. Końcówki klucza mogą współpracować chociażby z wkrętarkami.

Wiedzą już Państwo, jakie są najpopularniejsze rodzaje kluczy do warsztatu. Można je kupić w dobrym sklepie z narzędziami. Warto też mieć niektóre z wyżej wymienionych w domu, na wypadek awarii.

Materiał zewnętrzny