nall.pl

Atrakcyjne wnętrza

Wnętrza

Co lepiej sprawdzi się w domu – suszarka czy pralko suszarka?

Wybór pomiędzy suszarką a pralko suszarką to dylemat nie tylko osób kupujących sprzęt do pralni ale także i zwykłych pań domu. Bardzo często gospodynie starają się odpowiedzieć sobie na pytanie. Suszarka czy pralko suszarka? Jedno urządzenie czy dwa? Z drugiej strony problem jest bardzo ważny bo skąd mieć pewność, że pralko suszarka wysuszy tak dobrze jak sama suszarka czy tez wypierze tak samo lub lepiej jak sama pralka.

Co lepsze i co wybrać?

Zasadniczo trzeba zdać sobie sprawę, że decydując się na jedno urządzenie lub dwa trzeba zastanowić się ile będzie zużycia prądu a ile zużycia wody. Sama suszarka klasy energetycznej A+++, będzie pobierała około 1,12 KWh, przy pełnym załadunku i około 40 l wody. natomiast kombajn suszarko pralka pobierze 6 KWh i około 100 l wody. Już tego typu parametry nie przemawiają za suszarko pralką. Oznacza to bowiem, że koszty jej eksploatacji bardzo często są wyższe niż urządzeń w dwóch postaciach ale osobnych czyli osobnej pralki i osobnej suszarki.
To prawda, że suszarko pralka to jedno duże urządzenie, które nie zajmuje zbyt dużo miejsca a osobna pralka i osobna suszarka to już dwa urządzenia i nie zawsze wiadomo jest jak je rozlokować. Dlatego przy wyborze jednego albo drugiego trzeba wziąć pod uwagę wielkość swojej łazienki i swojego mieszkania.

Dla kogo pralka i suszarka a dla kogo pralko suszarka?

Osoby, które nie mają zbyt dużo miejsca i nie mieliby gdzie postawić suszarki muszą niestety zakupić pralko suszarkę i liczyć się z faktem, że znacznie podniosą się ich rachunki za prąd. Natomiast te osoby, które mają miejsce na suszarkę, powinni do pralki dokupić jeszcze suszarkę kondensacyjną z pompą ciepła. Suszarka do ubrań nie musi stać w łazience, może stać w każdym innym pomieszczeniu gospodarczym, ponieważ to czego ona jedynie potrzebuje to tylko zasilanie prądem elektrycznym.
Takie nietypowe i wielkie pralko suszarki najlepiej też sprawdzają się w profesjonalnych pralniach, które są zapleczem hoteli, moteli czy pensjonatów.

Inne aspekty lepszego wyboru

Pamiętać też zawsze trzeba, że suszarko pralka ma jeden bęben a wypranego prania jest więcej, niż możliwość złożenia prania do wysuszenia. Przez ten fakt, zawsze jedno pranie będzie dwoma procesami suszenia. Kupując osobno pralkę i suszarkę można sobie dopasować bęben suszarki do pojemności bębna swojej pralki. Ponadto suszarka z kombajnu gorzej sobie radzi z suszeniem niż suszarka kondensacyjna.
Jednak zawsze wybór zależy od osoby, która dany zakup chce zrobić. Ponieważ to ona dobrze wie ile ma w domu miejsca i na jak wysokie rachunki za prąd będzie ją stać. Na pewno suszarka na ubrania w domu przydaje się bardzo i daje duży komfort użytkowania jej. Zakup suszarki czy pralko – suszarki od razu kończy suszenie ubrań na sznurach a to w łazience a to w innym pomieszczeniu. Pytanie suszarka czy pralko suszarka, w dużej mierze opiera się na odpowiedzi wynikłej z konkretnych wyliczeń, które trzeba sobie wykonać przed dokonaniem odpowiedniego zakupu.