nall.pl

Atrakcyjne wnętrza

Lifestyle

Gadżety do sprzątania, które ułatwiają życie w domu

Nie każdy jest fanem sprzątania – szorowanie brudnych zakamarków, latanie z cieknącym mopem, niekończąca się walka z okruchami w kuchni – wizja robienia porządków może naprawdę zniechęcić. Na szczęście na rynku z artykułami gospodarstwa domowego dostępne są gadżety do sprzątania, dzięki którym utrzymanie domu w czystości stanie się o wiele szybsze i przyjemniejsze.

Pomocnicy w kuchni

Jeśli nie posiadamy zmywarki, to niestety sami musimy stoczyć walkę ze stertą brudnych naczyń. Zwykłe gąbki mogą sobie nie poradzić z zaschniętymi resztkami i zakamarkami, dlatego z pomocą przychodzi nam szczotka do naczyń z dozownikiem. Ten niewielkich rozmiarów gadżet posiada specjalny pojemniczek, do którego wlewamy płyn do mycia naczyń i dozujemy jego odpowiednią ilość poprzez przycisk na antypoślizgowej rączce.
Kolejnym niezbędnikiem kuchennym jest szczoteczka do mycia sztućców. Została ona zaprojektowana w taki sposób, żeby umożliwić czyszczenie noży z obu stron bez ryzyka zranienia się ostrzem. Jej włosie niczym miotełka usuwa zabrudzenia, a my mamy pewność, że sztućce będą idealnie czyste.
W kuchni szczególnie uciążliwe są okruchy – oblepiają blat kuchenny, zostają na stole, krzesłach, podłodze. Aby szybko się z nimi rozprawić nie potrzeba wyciągać z szafy wielkiego odkurzacza. Z problemem okruchów poradzi sobie elektryczna szczotka, stworzona specjalnie do usuwania drobinek. Dzięki obrotowym, zasysającym miotełkom w mig wciągnie do swojego pojemniczka pozostałości po pieczywie, a samo sprzątanie zajmie zaledwie chwilę.

Akcesoria do sprzątania w salonie

Czysta podłoga to podstawa porządku w domu, ale jej mycie to już przykry obowiązek. Stary mop, który wiecznie rozlewa wodę może odejść w odstawkę, bo o błysk naszej podłogi zadbają łapcie sprzątające! Pokryte od spodu włóknami czyszczącymi z mikrofibry będą polerować parkiet z każdym naszym krokiem. Ciepłe, miękkie i praktyczne.
Jeśli zależy nam na regularnym sprzątaniu podłogi i dywanów, ale wizja jeżdżenia po mieszkania turkoczącym odkurzaczem przyprawia nas o mdłości, to idealnym urządzeniem dla nas będzie robot sprzątający. W najnowszych jego wersjach możemy zaplanować termin porządków, określić pomieszczenia, które mają zostać posprzątane, a nawet ustawić godzinę rozpoczęcia pracy. My odpoczywamy, a robot sprząta za nas.
Usuwanie kurzu za pomocą zwykłej szmatki i środka czyszczącego zazwyczaj kończy się wzbijaniem się roztoczy w powietrze, a preparat pozostawia drażniący zapach. Dla alergików i osób ceniących sobie prostotę rozwiązań świetnym gadżetem do sprzątania będzie ściereczka wykonana z mikrofibry. Możemy czyścić nią różnego rodzaju powierzchnie bez używania jakiegokolwiek środka, a jej działanie elektrostatyczne uniemożliwia wzbijanie się kurzu do góry.
Czyszczenie żaluzji jest niezwykle absorbujące, dlatego warto zaopatrzyć się w szczotkę dedykowaną tym trudno dostępnym miejscom. Pokryta materiałem wykonanym z mikrofibry czyści 2 sekcje żaluzji jednocześnie, można ją używać na sucho oraz na mokro. Z jej pomocą szybko i poręcznie uporamy się z kurzem na żaluzjach oraz kaloryferach.